Oceláři se před odjezdem do Davosu nadále vezou na vítězné vlně

Třinečtí hokejisté porazili doma Olomouc 4:2 a udrželi se na vítězné vlně před odjezdem do Davosu, kde se od 26. do 31. prosince zúčastní Spengler Cupu. Oceláři by si tam rádi přenesli formu z extraligy, kterou vedou o osm bodů.

Martin Gernát (druhý zprava) patří k nejproduktivnějším hráčům v extralize. V českém výběru si zahraje Michal Kovařčík (vpravo). V nominaci byl jako náhradník i Ondřej Kovařčík (druhý zleva). Ilustrační foto: Petr Rubal

„Zítra ráno ještě potrénujeme, pak máme pár dní volno. Vánoce strávíme doma s rodinami, než odjedeme. Bereme to tak, že si turnaj pojedeme užít. Nikdo nám neurve hlavu, kdyby se to nepovedlo. Budeme se ale snažit s každým poprat a uvidíme, jak to dopadne. V podstatě jeden zápas bude rozhodovat, zda to bude úspěch nebo ne. Chceme ale vyhrávat dál,“ řekl kapitán Lukáš Krajíček, který si v utkání připsal dvě asistence.

„Pohoda tady je vážně obrovská. Trenér nám před zápasem říkal, ať ta pohoda zase není až moc velká.“ Třinecký obránce Marián Adámek

Třinec chtěl proti Olomouci zopakovat scénař z minulého vzájemného utkání. „Tehdy jsme na ně vlítli a po deseti minutách vedli 3:0, čímž jsme prakticky rozhodli. Dnes jsme se tahali déle. Měli jsme převahu, nebudu říkat, že v podstatě celý zápas, ale až na pár šancí, jsme ho měli pod kontrolou,“ pokračoval Krajíček.

Zápas lámal ve druhé třetině. Oceláře nevykolejil inkasovaný gól na 1:1 a po trefách Ondřeje Kovařčíka a Mariána Adámka odskočili na 3:1. „Nám se poslední dobou daří odskočit na gól dva, a pak už to udržíme. Pohoda tady je vážně obrovská. Trenér nám před zápasem říkal, ať ta pohoda zase není až moc velká,“ řekl Adámek.

Právě trefa jedenadvacetiletého třineckého obránce byla výstavní. Bránicímu Švrčkovi naznačil střelu, obelstil ho kličkou a zakončil pod horní tyč. „Vlezl jsem na led asi po deseti minutách, byl jsem zmrzlý, ale splašily se mi ruce a dal jsem to pod kládu,“ pousmál se odchovanec třineckého hokeje.

V závěrečné třetině zvýšil Dravecký, gól ale ještě bude možná připsán Štěpánu Novotnému, který zřejmě puk lehce tečoval. Hosté korigovali v předposlední minutě, ale na čtrnácté výhře Ocelářů z posledních patnácti zápasů se nic nezměnilo. „Když se daří, tak je všechno jednodušší. Jdou nám i přesilovky, oslabení. Ať jdeme do utkání s kýmkoli, věříme, že vyhrajeme,“ řekl Krajíček.

Další utkání sehrají třinečtí hokejisté na Spengler Cupu 26. prosince od 15.00 proti Magnitogorsku. Zápas vysílá přímým přenosem ČT Sport.

Třinec – Olomouc 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Svačina (Krajíček, Polanský), 27. O. Kovařčík (Růžička, Krajíček), 36. Adámek (Růžička, Marcinko), 47. Dravecký (Chmielewski) – 24. Škůrek (Mráz, Knotek), 59. Mráz (Skladaný). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Lučan. Vyloučení: 4:4, navíc Marcinko (Třinec) a Handl (Olomouc) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 5044.
Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, Musil, Adámek – Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Mikulík, Bukarts – Dravecký, Novotný, Chmielewski. Trenéři: Zadina a Raszka.

Další zprávy z regionu