Oceláři vynulovali Karlovy Vary a poprvé v sezoně vyhráli

Třinečtí hokejisté zúročili na ledě Karlových Varů výraznou střeleckou aktivitu (41:16) a po výsledku 2:0 si připsali první výhru v sezoně. Branky z dorážek vstřelili Aron Chmielewski a Ondřej Kovařčík. Čisté konto udržel Šimon Hrubec.

Aron Chmielewski vstřelil druhý vítězný gól v sezoně. První dal Olomouci. Archivní foto: Petr Rubal

„Nula pochopitelně potěší, je to vždy unikátní záležitost. Je to ale zásluha celého týmu. Kolikrát to také dnes bylo o štěstí, kdy puk šel od brusle některého beka do mého betonu. Hlavně mám ale radost, že konečně po dnešku není nula na bodovém kontě našeho týmu,“ uvedl po utkání pro klubový web Ocelářů Hrubec.

Třinecký gólman podržel tým zejména v úvodních patnácti minutách, kdy domácí hráli tři přesilové hry včetně 32 sekund dlouhé výhody pěti proti třem. „Pořádně jsem se zapotil. Začátek nebyl z naší strany ideální. Hlavně v první třetině to byl pořádný hukot, kolem mě to lítalo. Kluci ale střely výborně blokovali. Například Milan Doudera měl v jednom střídání snad tři zblokované střely,“ pokračoval gólman.

„Hlavně mám ale radost, že konečně po dnešku není nula na bodovém kontě našeho týmu.“Třinecký gólman Šimon Hrubec

Zhruba v polovině utkání udeřil Chmielewski a na začátku třetí třetiny zvýšil Kovařčík. Oceláři už poté domácí k ničemu nepustili a napravili předchozí dvě kola, ve kterých podlehli Zlínu a Olomouci.

„Říkali jsme si, že to jsou jen dva zápasy a že před námi je dalších padesát. Opakovali jsme si, že nějaké body určitě přijdou a nejlépe by bylo, abychom je získali už teď. Je dobře, že se to povedlo. Rozhodující byl asi první gól. A pokud by se nám nepodařila druhá branka, mohlo to být ke konci dost zajímavé,“ dodal.

Další zápas odehráli Oceláři v neděli na ledě Liberce.

Karlovy Vary – Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (Bukarts, Krajíček), 42. O. Kovařčík (Krajíček). Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Malý, Pešek. Vyloučení: 5:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3365.
Třinec: Hrubec – Doudera, Krajíček, Adámek, Musil, Haman, Gernát – Chmielewski, Marcinko, Bukarts – Svačina, Cienciala, Adamský – Hrňa, Viedenský, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik – Vlach. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Další zprávy z regionu