Oceláři začali finále skvěle, obhájce titulu smetli 5:1

Třinečtí hokejisté porazili v úvodním finálovém utkání obhájce titulu Kometu Brno jednoznačně 5:1. Oceláři nalomili soupeře dvěma rychlými góly v úvodu. Po snížení hostů uťal jejich další odpor dvěma góly Jakub Petružálek.

Jakub Petružálek si v předchozí sérii s Hradcem připsal jen asistenci, ale ve finále se hned zaskvěl dvěma góly. Foto: Petr Rubal

Třinec hýřil od úvodních sekund aktivitou. Kometu předčil pohybem, napadáním a už v čase 5:46 vedl 2:0. „Možná jsme je trochu zaskočili. Takový úvod vám zlehčí nohy a psychicky vám velmi pomůže,“ těšilo Petružálka. „Chtěli jsme hlavně hrát jednoduše a všechno zakončovat. Když se tlačíte do brány a hážete tam puky, něco musí padnout. Naše góly byly výsledkem dobré práce forčekingu, z toho vznikají chyby a padají branky,“ doplnil Tomáš Marcinko.

„Zápas jsme zvládli na jedničku.“těšilo třineckého útočníka Jakuba Petružálka, autora dvou branek

Brno ještě v první třetině snížilo, ale ve stejném obratu z 0:2 jako loni v prvním finálovém utkání v Liberci jim zabránil svými trefami Petružálek. „Mají výborný tým. Ne náhodou jsou po roce zase ve finále. Zápas jsme ale zvládli na jedničku a první krůček máme za sebou,“ těšila Petružálka výhra.

Důležité také bylo, že třinečtí hokejisté ubránili za stavu 3:1 tři přesilové hry Brna a že ustáli i tvrdou hru soupeře ve třetí třetině. Místy za hranou. Petružálek měl ale to pochopení. „Děláte vše, abyste druhý tým vyvedl z míry. V šestém utkání s Pardubicemi, kdy jsme už neměli co ztratit, bylo naším úkolem vyhrát třetí třetinu a připravit si to na rozhodující duel, který se ná povedl. O něco podobného se pokoušela teď i Kometa,“ vysvětlil.

Série pokračuje v Třinci v neděli od 16.00.

Třinec – Kometa Brno 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Marcinko (Hrňa, Dravecký), 6. Krajíček (Polanský, Musil), 23. Petružálek (Hrňa, Doudera), 47. Petružálek (Rákos, Cienciala), 58. Chmielewski (Marcinko) – 10. Haščák (Zaťovič, Holík). Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Hynek, Lhotský. Vyloučení: 5:9, navíc Vondráček (Brno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 1:0.
Sestavy:
Třinec: Hrubec – Krajíček, Doudera, Musil, Kovář, Matyáš, Linhart – Petružálek, Cienciala, Rákos – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Brno: Čiliak – Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel – Erat, Hruška, R. Zohorna – Haščák, P. Holík, Zaťovič – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vondráček, Čermák, Vincour. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Horáček.