Oceláři začali play off výhrou, Pardubice udolali po nájezdech

Třinečtí hokejisté udolali v úvodním čtvrtfinále Pardubice 3:2 po nájezdech. Oceláři si vynutili v 56. minutě prodloužení trefou Davida Ciencialy a Martin Růžička si připsal vítěznou branku v rozstřelu. Série pokračuje druhým zápasem ve středu od 17.00.

David Cienciala právě vyrovnal v přesilové hře na 2:2. Foto: Petr Rubal

„Hokej už hraju hodně dlouho, abych věděl, že takové utkání se počítá úplně stejně jako výhra 7:1. Někdy je dokonce lepší než třeba hladká výhra, protože tohle může tým ještě daleko více stmelit,“ uvedl Jiří Polanský, který ve 42. minutě otevřel skóre svým jubilejním gólem za Třinec.

„Překvapilo mě, že až tohle byl dvoustý gól za Oceláře. Slavil jsem ho už v minulém zápase v Boleslavi, mám i puk na památku. Musím se přiznat, že zrovna tuhle metu jsem sledoval,“ pokračoval Polanský, kterému chybí už jen deset gólů, aby vytvořil klubový rekord v počtu vstřelených branek.

„Musím se přiznat, že zrovna tuhle metu jsem sledoval.“Jiří Polanský, který v zápase vstřelil dvoustý gól v dresu Třince

Hosté dvěma trefami Matěje Berana otočili, ale Cienciala využil v závěru přesilovou hru. V rozstřelu navázal Růžička na Jakuba Petružálka, zatímco hosté už jenom Petrem Sýkorou snížili. „Jsem rád, že jsme v prodloužení ukazovali, že máme více sil. To by mohla být v dalších zápasech naše výhoda,“ uzavřel Jiří Polanský.

Třinec – Pardubice 3:2 po nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Polanský (Svačina, Růžička), 56. Cienciala (Vlach, Krajíček) – 43. Beran (Trončinský, Čáslava), 54. Beran (Cardwell). Rozhodčí: Kika, Pešina – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 4849.
Třinec: Hrubec – Krajíček, Doudera, Roth, Musil, Matyáš, Linhart – Růžička, Vlach, Petružálek – Hrňa, Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Rákos – Kvasnica. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš – Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.