Oceláři znají soupeře v Lize mistrů, Peterek je s losem spokojen

Třinečtí hokejisté se v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů utkají se švýcarským Lausanne, finským Lahti Pelicans a běloruským týmem Junosť Minsk. Ocelářům určil soupeře los v Bratislavě, dějišti mistrovství světa.

Losování proběhlo v dějišti mistrovství světa v Bratislavě. Foto: Klub

„S losem jsme celkově spokojeni. Přáli jsme si po předchozích cestách strávených zejména po severní Evropě drobnou změnu, což se povedlo. Věřím, že nové destinace budou lákavé i pro naše fanoušky a věřím, že postoupíme ze skupiny do další fáze soutěže,“ řekl Jan Peterek, sportovní ředitel Ocelářů.

„Věřím, že nové destinace budou lákavé i pro naše fanoušky a věřím, že postoupíme ze skupiny do další fáze soutěže.“Sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek

Třinec vyrazí příští sezonu minimálně dvakrát do Švýcarska. V závěru kalendářního roku odehraje v Davosu stejně jako loni Spenglerův pohár. Předtím změří síly s Lausanne, které skončilo uplynulý ročník ve švýcarské lize třetí a dosáhlo ve své soutěži na medaili po více než padesáti letech.

„Je to město, kde se uskuteční příští mistrovství světa, takže se naši fanoušci můžou podívat do dějiště příštího světového šampionátu už cca o půl roku dopředu. Švýcarská liga je nesmírně kvalitní, o její síle svědčí, že na bratislavském mistrovství světa má jen ve švýcarském národním týmu sedmnáct zástupců, takže to bude těžký soupeř,“ podotkl Peterek.

Oceláři v předminulé sezoně vyřadili v Lize mistrů tři švédské týmy na cestě do semifinále, ve kterém podlehli pozdějšímu vítězi Jyväskylä. Loni skončili v základní části, v níž se střetli s Tapparou Tampere z Finska a Djurgårdenem ze Švédska. Tentokrát je čeká Lahti.

„Bylo jasné, že jednomu ze skandinávských soupeřů se nejspíš nevyhneme. Dostali jsme tým, který vede z pozice trenéra dřívější vítěz Stanley Cupu Ville Nieminen. Lahti je zajímavé město i proto, že se v něm už šestkrát konalo mistrovství světa v klasickém lyžování – naposledy před dvěma roky – a pyšní se i nejstarším skokanským můstkem ve Finsku,“ řekl Peterek.

„Z hokejového hlediska bude Lahti nesmírně houževnatým soupeřem. Vždyť všech předchozích pět ročníků Champions Hockey League ovládly týmy ze severu Evropy. Je to atraktivní protivník i pro naše fanoušky. V minulosti Lahti prošli například Radek Smoleňák a v uplynulé sezoně nastupovali za Pelikány zase Hynek Zohorna a Jakub Škarek,“ dodal.

Posledním soupeřem bude Junosť Minsk „Toto je největší neznámá naší skupiny. Víme, že běloruský hokej je kvalitní a že jeho vlajkovou lodí je Dinamo Minsk, které hraje KHL. Víme, že Bělorusko je zemí, kam by náš fanoušek asi jen tak na dovolenou nevyrazil, ale není to tak dávno, co se tam konalo mistrovství světa a můžu říct, že město Minsk je opravdu krásné,“ uzavřel Peterek.

Program základní části začíná 29. srpna a skončí 16. října. Oceláři se s každým týmem utkají dvakrát, jednou doma a jednou venku. Dál postupují dva nejlepší.

Další zprávy z regionu