Polanský vyrovnal 209. gólem v dresu Ocelářů klubový rekord

Třinec vydřel nad Karlovými Vary výhru 4:3 v prodloužení, které rozhodl Tomáš Marcinko. Na vítězství se podílel i Jiří Polanský svým 209. gólem v dresu Ocelářů, čímž vyrovnal v historických tabulkách střelců klubový rekord.

Jiří Polanský vstřelil proti Karlovým Varům 209. gól v dresu Ocelářů. Foto: Petr Rubal

„Věděl jsem, že se to blíží a ne, že bych z toho byl svázaný, ale určitě mi to nepřidávalo pohody na ledě,“ přiznal v rozhovoru s novináři Polanský, který do Třince přišel v šestnácti letech. „Pro hráče, který hraje strašně dlouho v jednom klubu a strávil v něm kariéru, to znamená hodně moc. Je to hrozně moc gólů za jeden klub, hodně zážitků, vzpomínek, proher a hlavně vítězství. Možná si to uvědomím později,“ pokračoval.

„Pro hráče, který hraje strašně dlouho v jednom klubu a strávil v něm kariéru, to znamená hodně moc.“ Třinecký útočník Jiří Polanský

Polanský už při dvoustém zásahu zmiňoval, že v poslední době nedává góly jinak než z předbrankového prostoru. Ten 209. nepadl jinak. Třinecký útočník chtěl přihrávat, ale od protihráče se k němu puk vrátil a pohodlně skóroval do odkryté branky. „Viděl jsem Martina Adamského, že by to měl na volej a do prázdné. Jejich hráč ale spadl na led dříve, než jsem stačil pod ním poslat puk. Naštěstí se ke mně zpátky odrazil a už to bylo jednoduché,“ popsal.

Polanský otevřel skóre a Třinec měl v první třetině, kterou vyhrál 2:1, navrch. Třetí gól si navíc ve 27. minutě vstřelili hosté sami. Rachůnek zpětnou přihrávkou přes všechny čáry trefil opuštěnou branku, protože gólman Bednář odjel při signalizovaném trestu na střídačku. Kuriózní trefa byla připsána Vladimíru Rothovi.

„Už ze střídačky bylo vidět, že puk směřuje do branky, tak jsme mu fandili, aby tam dojel. Tohle jsem nikdy neviděl naživo, jen pár let dozadu v televizi,“ řekl Polanský. „Stav 3:1 ale musíme udržet. Gól nás uklidnil, a jakoby i uspal. Nevím, co se s námi pak stalo. Beru to jako ztrátu bodu,“ zlobil se.

Třinec v závěru prostřední třetiny hrál několik oslabení za sebou a soupeř toho využil k vyrovnání. Další branka přišla až v prodloužení, kdy sehráli učebnicově přečíslení dva na jednoho Roth s Marcinkem.

Další zápas odehrají Třinec tento pátek v Pardubicích, odkud si Oceláři stáhli zpět z hostování brankáře Petera Hamerlíka. Petr Kváča, který oba starty v Třinci proměnil ve výhru (Kometa Brno a Pardubice), se vrací zpět do Českých Budějovic.

Třinec – Karlovy Vary 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Polanský (Roth, Bukarts), 16. Svačina (Adamský, Gernát), 27. Roth, 63. Marcinko (Roth) – 13. Kohout, 30. Flek (Gríger, Rachůnek), 38. Stloukal (Lapšanský, Vlach). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. Diváci: 3151.
Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, Musil, Galvinš, Roth, Doudera – Hrňa, Marcinko, Bukarts – Růžička, Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Hladonik. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Další zprávy z regionu