Posily jedou. Viedenský i Bukarts podpořili gólem výhru Ocelářů

Třinečtí hokejisté zvítězili na ledě Vítkovic 3:0. Oceláři skórovali v každé třetině jednou a postupně se prosadili Marek Viedenský, Jakub Matyáš a Roberts Bukarts. Čisté konto vychytal Peter Hamerlík.

Slovenský útočník Marek Viedenský ozdobil gólem svůj první start za Třinec. Foto: Petr Rubal

Viedenský má hlavně pozvednout důraz a hned ve čtvrté minutě z dorážky ozdobil svůj premiérový start za Oceláře gólem. „Udělalo mi to radost. V závěru zápasu jsem ještě mohl skórovat po nahrávce Bukyho (Bukartse), ale bohužel se to nepovedlo dotlačit. Byl to sice jen přípravný zápas, ale na obou stranách se hrálo ve vysokém tempu. Podali jsme slušný výkon a výhra nás může těšit,“ uvedl po zápase pro klubový web Viedenský.

„Byl to sice jen přípravný zápas, ale na obou stranách se hrálo ve vysokém tempu. Podali jsme slušný výkon a výhra nás může těšit.“Marek Viedenský, autor vítězné branky Ocelářů

Ve druhé třetině zvýšil v přesilové hře Matyáš a výhru zpečetil Bukarts. Od lotyšského útočníka se očekává, že bude produktivní a prozatím skóroval v obou zápasech (skóroval i proti Olomouci). Bukarts zakončil souhru a přečíslení celého první útoku, ve kterém doplňoval Martina Růžičku a Tomáše Marcinka.

V Olomouci chytal Šimon Hrubec, ve Vítkovicích tentokrát nastoupil Hamerlík a byl bezchybný. „Chytalo se mi solidně. Někdy mi pomohly tyče, ale štěstí k tomu patří. Byl to poměrně vyrovnaný zápas, nám se ovšem dařilo v koncovce. Celkově to byla zasloužená výhra,“ řekl Hamerlík.

Odveta mezi Třincem a Vítkovicemi je na programu ve středu od 17.00 ve Werk Aréně.

Vítkovice – Třinec (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Viedenský (Krajíček), 24. Matyáš (Dravecký, Chmielewski), 46. Bukarts (Marcinko, Růžička). Rozhodčí: Kubičík, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:6, navíc Zahradníček (Tři) 10 minut za vražení na hrazení. Využití: 0:1. Diváci: 2 870.
Třinec: Hamerlík – Krajíček, Adámek, Smetana, Matyáš, Zahradníček, Haman, Bartko – Bukarts, Marcinko, Růžička – Chmielewski, Viedenský, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Dravecký, Hladonik. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.