Třinec porazil v Lize mistrů Minsk, nasázel mu sedm gólů

Třinečtí hokejisté předvedli v Lize mistrů další gólovou smršť. Nad běloruským týmem Junosť Minsk vedli už ve 28. minutě 5:0 a nakonec zvítězili 7:2. Oceláři poskočili v tabulce na druhé postupové místo.

Tomáš Marcinko je v Lize mistrů nejproduktivnějším třineckým hráčem. Na kontě má pět bodů (2+3). Archivní foto: Petr Rubal

Třinec, který v předchozím utkání otočil s Lahti z 0:3 na konečných 5:3, tentokrát skvěle začal. První třetinu vyhrál 3:0 a svůj náskok zvýšil až na 5:0. Hosté na chvíli ožili ve čtyřminutové přesilové hře, ve které dvěma góly snížili. Oceláři po oddechovém času ale kontrolovali vedení a v posledních dvou minutách ho ještě zvýraznili dvěma zásahy.

„Jsme rádi, že jsme stále ve hře o postup. Naším cílem bylo vyhrát první domácí zápas s Finy, stejně tak jsme potřebovali víceméně vyhrát i s Minskem.“Třinecký útočník Tomáš Marcinko

„Bylo naším plánem navázat na konec zápasu s Finy, ve kterém jsme poslední dvě třetiny hráli skvěle. Myslím, že se nám to povedlo. Mrzí dva góly, které jsme dostali, byly vcelku zbytečné, ale stává se,“ uvedl Tomáš Marcinko, který v utkání zaznamenal vítězný gól a přidal dvě přihrávky.

Slovenskému útočníkovi tak zůstane dres s nápisem Top scorer, který nosí nejproduktivnější hráč týmu v soutěži. „Moc nemusím takovéto věci, raději mám náš klasický bílý nebo červený dres. To vítězství i body těší, ale nejvíce jsme rádi, že jsme stále ve hře o postup. Naším cílem bylo vyhrát první domácí zápas s Finy, stejně tak jsme potřebovali víceméně vyhrát i s Minskem,“ pokračoval.

Třinec začal nový ročník prohrami v Lahti (0:1) a v Minsku (0:2). Neujala se žádná z 74 střel, ale v domácích utkání se rozstříleli. „Pracovali jsme na tom v tréninku a zvykne se to otočit, když tomu jdete naproti a makáte. Věděli jsme, že to jednou musí přijít. Ale stále to jsou jen dva zápasy, ve kterých jsme uspěli,“ podotkl Tomáš Marcinko.

Třinec je po čtyřech zápasech Ligy mistrů se šesti body druhý za vedoucí Lausanne. Se švýcarským týmem se utká v říjnu ve zbývajících dvou zápasech. Oceláři mají s Minskem i Lahti, kteří nasbírali shodně pět bodů, lepší vzájemnou bilanci.

Třinec – Junosť Minsk 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Hrňa (Stránský, Vrána), 11. O. Kovařčík (Vrána, Chmielewski), 20. Marcinko, 27. Adámek (Gernát, Marcinko), 28. Kofroň (Hladonik, Hrehorčák), 59. Adamský (Kundrátek, O. Kovařčík), 60. Stránský (Marcinko, Kundrátek) – 32. Malcev (Želnerovski), 34. Parfejevec (Kulakov, Malcev). Rozhodčí: Baca (Polsko), Hradil – Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 3:4, využití: 2:2. Diváci: 3973.
Třinec: Bartošák – Kundrátek, Doudera, Musil, Galviņš, Adámek, Gernát, Haman – Stránský, Vrána, M. Kovařčík – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, Polanský, Adamský – Kofroň, Hladonik, Hrehorčák – Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Další zprávy z regionu