Třinečtí fotbalisté roznesli Wolibórz

Proti mužstvu z polské I. A třídy nastoupili ve středu fotbalisté Třince. Odpovídalo tomu i konečné skóre, druholigista na svém hřišti nasázel soupeři deset branek.

Rozdíl několika lig se projevil. Foto: ba

Při neúčasti několika zraněných hráčů trenéři Třince opět dali příležitost několika mladým odchovancům. Mezi tyče se postavil Mrózek, v poli operovali Bulawa, Zahaluk, Burgo, Szotkowski a také Niemczyk, jehož jméno se objevilo i mezi střelci.

Trojice hráčů zaznamenala dva zásahy, a sice Wojnar, Cienciala a dobře se jevící záložník Steinhübel, který nastoupil s kapitánskou páskou na rameni.

Suverénní lídr sedmé nejvyšší polské soutěže sice připravil Třinec o čisté konto v přípravě, přesto ho příliš neprověřil.

„Zápas měl celkem slušnou úroveň, snaživý soupeř se držel do dvacáté minuty. I s rozcvičením hráči absolvovali hodinovou zátěž, tudíž zápas splnil svůj účel,“ pochvaloval si trenér Třince Svatopluk Habanec.

V sobotu jeho svěřence prověří záložní tým Žiliny.

FK FOTBAL TŘINEC – SŁOWIANIN WOLIBÓRZ 10:1

BRANKY: 11. a 68. Steinhübel, 13. a 41. Cienciala, 48. a 90. Wojnar, 25. Machalík, 29. Arroyo, 79. Niemczyk, 83. Hlúpik – 14. Adamczyk. Rozhodčí: Máchálek – Kotík, Dresler. ŽK: Gabor. Poločas: 5:1.

TŘINEC – 1. poločas: Mrózek – Bulawa, Šuľa, Kušnír – Zahaluk, Samiec, Machalík, Steinhübel, Cienciala – Lasota, Arroyo. 2. poločas: Adamuška – Burgo, Bedecs, Janoščín – Hlúpik, Niemczyk, Steinhübel, Valenta, F. Szotkowski – Wojnar, Nieslanik.