Letos pětitisícovka na aktivity

Především do svého zdraví či odpočinku mohou i v letošním roce pracovníci Třineckých železáren investovat benefit, který jim zaměstnavatel poskytuje.

Nejčastěji využívají zaměstnanci benefit pro odpočinek. Ilustrační foto

Letos získali částku ve výši 5 000 korun všichni zaměstnanci s tím, že peníze mohou rozdělit do několika různých aktivit. Jejich nabídka je i letos poměrně pestrá.
„Mezi nejoblíbenější už několik let po sobě patří čerpání na rekreaci zaměstnanců a využívání sportovních zařízení Vitality. Na odloučených provozech v Ostravě, Starém Městě, Kladně a Bohumíně pak vedou vitaminové přípravky z lékáren Agel,“ shrnuje vedoucí odboru Personální práce a odměňování (PP) Radomír Raszka.

Připomíná, že volitelný benefit je možné využít také na nákup hokejové permanentky. Pracovníci jej často čerpají také na rekondiční pobyty v lázních, jízdu na okruhu sportovního zařízení Steel Ring nebo pro využívání střelnice na Borku. Nemalá skupina zaměstnanců si za získaný bonus nakoupí výrobky firmy, nejčastěji pak ocelové produkty nebo strusku.

Letošní výhody mohou začít čerpat od konce minulého týdne u všech dodavatelů, jejichž seznam je k dispozici u personalistů. Potřebují k tomu pouze svou identifikační kartu. Nárok na benefit firma uvádí na výplatním lístku. Drtivou většinu výhod volitelného benefitu mohou čerpat jak zaměstnanci, tak jejich rodinní příslušníci.

Další zprávy z regionu