Vedení hutě nešetřilo slovy díků

Tým lidí stojících za úspěšným ukončením dvou nejvýznamnějších investičních akcí Třineckých železáren pro tento rok, a to rekonstrukce a opravy vysoké pece a zařízení plynulého odlévání, si zcela určitě zaslouží poděkování. Firma proto uspořádala slavnostní setkání ve Werk Areně.

Mezi zúčatněnými nemohli chybět pracovníci provozu Výroba železa a oceli.

Páteční události se zúčastnili zástupci Třineckých železáren a Moravia Steel a pracovníci dodavatelských firem podílejících se jak na rekonstrukci a střední opravě vysoké pece č. 6 (VP6), tak modernizaci a rekonstrukci zařízení plynulého odlévání č. 1 (ZPO1).

„Chci vás nejen přivítat, ale i poděkovat vám. Dívat se na to, jak se dvě úžasné investiční akce posouvají kupředu, byla radost. Samozřejmě i tyto projekty měly na začátku své dětské nemoci, ale úžasně se zvládly a bylo vidět, jak to šturmuje. Na vysoké peci jsme dokonce ušetřili dva dny,“ pochválil realizační tým v úvodu investiční ředitel TŽ Radek Olszar.

Hřejivá slova si pro zúčastněné připravil i generální ředitel TŽ Jan Czudek. „Ideální hřejivé slovo je surové železo a tekutá ocel. Jsem také moc rád, že se všichni semkli ke skvělým výkonům. Počínaje pracovníky provozů, údržby i dodavatelských firem. Abych dostal svého slibu, rád bych vás pozval na domácí klobásy, které jsem udil včera večer, a taky na něco ostřejšího,“ pousmál se Jan Czudek, načež spolu s investičním ředitelem pozvedli číši s přáním pevného zdraví a úspěšné výroby.

„Ať nám pec dává surové železo ještě mnoho let a kontilití odlévá ocel ke spokojenosti pracovníků, zákazníků a akcionářů,“ zaznělo.

Ohlédnutí za celými oběma investicemi zprostředkoval dynamický filmový sestřih z jejich průběhu. Po jeho zhlédnutí se otevřel prostor pro neformální setkání a nakonec radost z výhry Ocelářů nad Rytíři.

Oprava a rekonstrukce VP6
Rekonstrukce a oprava VP6 trvala 60 dnů. Šlo o největší investici letošního roku. Celkové náklady se vyšplhaly na 650 milionů korun. Hlavním cílem rekonstrukce byla instalace nových prvků a technologického zařízení, které odpovídají současným trendům, což přineslo zefektivnění výroby surového železa a snížení ekologické zátěže. Souběžně s obnovením výroby v peci najel do provozu ohřívač větru typu Kalugin. Je třetí a poslední v řadě na VP6.

Rekonstrukce ZPO1
Díky modernizaci a rekonstrukci ZPO1 mohou třinečtí hutníci odlévat kontislitky o průměru 600 milimetrů na všech pěti licích proudech. Huť tak reaguje na požadavky zákazníků a strategii navyšování výrobků do ekologických oborů. Kontislitky vyšších průměrů směřují do větrné energetiky. Investiční náklady dosáhly 300 milionů korun.

Další zprávy z regionu