Albrechtovka ukázala, jak hospodařit v Pobeskydí

Albrechtova střední škola se dnes otevřela veřejnosti. Uspořádala už svůj šestnáctý Biojarmark, tentokrát s podtitulem Hospodáři z Pobeskydí. Láká na různé dobroty malé i velké návštěvníky.

Studenti představují plody své práce. I toto hroznové víno vypěstovali sami. Foto: mr

Už od devíti hodin vládl u Albrechtovy střední školy čilý ruch. Koná se tam tradiční Biojarmark, do kterého se zapojila celá škola. Lidé si mohou prohlédnout, jaké učební a studijní obory škola nabízí a také ochutnat plody práce jejích studentů. Zároveň je u školy široká nabídka různých farmářských produktů – od zeleniny a ovoce, med, bylinky, přes marmelády, domácí sýry, kvalitní uzeniny, pečivo až po keramiku a různé rukodělné výrobky. Nechybí ani šnečí delikatesy a tradiční plněné bochánky z kváskového pečiva.

Studenti návštěvníkům představují i své výpěstky. Ukazují, jak se zdobí perníčky nebo jakým způsobem se odedávna loupala kukuřice. Zejména dětem se líbí výstava drobného zvířectva. „Akci pořádáme už po šestnácté a stále se snažíme zachovat stejnou linii. Za tu dobu se k nám lidé naučili chodit a tomu jsme moc rádi,“ pousmál se ředitel školy Pavel Cieslar.

Biojarmark dnes (19. září) potrvá až do 17 hodin.

Další zprávy z regionu