Budovu JACKi opraví po etapách

V nejvýchodnějším městě republiky se na sklonku minulého roku pustili do opravy venkovního schodiště, které je přímo u budovy Jablunkovského centra kultury a informací (JACKi). Zároveň stabilizovali narušené základy staré budovy.

Schodiště u JACKi je opraveno. Foto: tm

Schodiště, které je součástí frekventované cesty pro pěší, spojující centrum města s místní částí Bělá, již bylo v havarijním stavu. „Bylo jasné, že schodiště musíme opravit ještě v minulém roce. Akorát jsme zvažovali dvě varianty,“ nastínil starosta Jablunkova Jiří Hamrozi. První možností byla pouze rekonstrukce samotných schodů. „Druhou variantou bylo udělat při jednom i statické zabezpečení budovy JACKi, což jsme také plánovali. Zastupitelé nakonec rozhodli pro druhou variantu, která je sice o necelý milion dražší, ale opravě statiky bychom se stejně nevyhnuli,“ upřesnil.

Oprava schodiště se statickým zabezpečením budovy vyšla na 1,2 milionu korun. „Z této částky putovalo do statiky domu 900 tisíc korun. K zajištění a zpevnění základů jsme použili železobetonové pásy,“ přiblížil starosta.

Na stole již je projektová dokumentace na rekonstrukci celé budovy JACKi, která počítá s rozpočtem 35 milionů korun. „Opravu nechceme dělat najednou, ale po částech dle finančních možností,“ nastínil Hamrozi.

Další zprávy z regionu