Bystřičtí chtějí více motivovat ty, kteří pracují s mládeží

Ještě více motivovat lidi, kteří pracují s mládeží. S touto myšlenkou předstoupil před zastupitele Bystřice během únorového jednání starosta obce Roman Wróbel.

Ilustrační foto: tm

„Přitlačme ještě více na bohatství, které zde máme – mládež, mládežnické organizace a celou neziskovou sféru. Nedostatkovým zbožím totiž začínají být lidé, kteří ve svém volném čase nezištně něco dělají pro mládež, pro druhé,“ řekl svým kolegům Wróbel. Zároveň připomenul, že obec místní spolky v obci nepřehlíží. „Máme osvědčený a zavedený způsob podpory, ale zkusme jít dále. Chci navrhnout, abychom připravili dokument, něco na způsob parcipativního rozpočtu. Ten může být motivací a hnacím motorem směrem k lidem, kteří něco dělají. Mám na mysli třeba ty, kteří se snaží pro své spolky či organizace získávat peníze i z jiných zdrojů, než je obecní kasa. A v Bystřici jsou takové organizace. Zajišťují si tímto způsobem peníze na dofinancování,“ pokračoval starosta.

Podle něj by se z rozpočtu mohla pro tyto účely vyčlenit například částka 100 či 200 tisíc korun. Kompetentní lidé by pak rozhodli, komu se peníze dají. „Vím, že neobjevujeme Ameriku, ale v našich končinách tohle není běžná praxe,“ předeslal Wróbel a dodal: „Za pokus to stojí. Podklady připravíme do dubnového jednání zastupitelstva, po vás chci, abyste se touto myšlenkou zabývali, přemýšleli o ní.“

Další zprávy z regionu