Červencové letní akce v Třinci se překládají, nebo ruší

Multižánrový festival Třinecké kulturní léto a celoměstská hra pro děti Prázdniny v 3nci omezil koronavirus. Akce se ruší nebo překládají na srpen. Zastaveny jsou i farmářské trhy.

Koncerty i jiné akce v rámci Třineckého kulturního léta v červenci nebudou. Foto: archiv

Nové opatření Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje omezilo kvůli šíření koronaviru počet účastníků hromadných akcí na 100. Červencové akce v Třinci se proto ruší nebo překládají na srpen.

„Je nám to moc líto, ale po pečlivém zvážení všech okolností jsme se společně se všemi organizátory dohodli, že červencové akce v rámci Třineckého kulturního léta přesuneme na srpen a akce v rámci Prázdnin v 3nci zrušíme v červenci úplně. Zdraví je na prvním místě a musíme se chovat odpovědně. Pokud to situace dovolí a vývoj bude příznivý, můžeme se těšit na kulturně šťavnatý srpen,“ vysvětlil náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Pokud se bude situace vyvíjet dobře, je první akce Třineckého kulturního léta v plánu 30. července 2020, kdy na náměstí Svobody vystoupí bubenická Samba Brasil Show. Šňůra plná pěveckých, pohybových a zábavných pořadů pro celou rodinu by pak měla pokračovat na obou náměstích každý úterní a čtvrteční podvečer až do 27. srpna, kdy ji ukončí koncerty třinecké rodačky a vítězky páté řady Česko-slovenská SuperStar Terezy Maškové a zpěváka Jana Nedvěda, který si říká Jen.

Nařízení krajské hygienické stanice se dotkne i akcí v rámci Prázdnin v 3nci, které budou v červenci zrušeny úplně. „Velmi nás to mrzí. Měli jsme pro děti na červenec přichystaný pestrý program, ale respektujeme nastalou situaci. Věříme, že si děti o to více užijí srpnové akce,“ uvedla hlavní organizátorka Prázdnin v3nci Romana Ševečková z třinecké radnice a doporučila, aby lidé sledovali web a Facebook akce, kde budou umisťovány aktuální informace o všech změnách.

Akce v rámci Prázdnin v 3nci by letos mohly odstartovat až v pondělí 3. srpna. Více se dovíte na http://prazdniny.trinecko.cz/.

Mimořádná opatření se dotknou také oblíbených Večerníčků naživo, které o prázdninách v třineckém lesoparku organizuje Knihovna Třinec. „První Večerníček naživo se 7. července neuskuteční a u těch následujících se budeme rozhodovat podle situace a aktuálních možností knihovny,“ uvedl Jan Delong z Knihovny Třinec. Aktuální informace o místě a času konání Večerníčků bude knihovna vyvěšovat na svých webových stránkách www.knihovnatrinec.cz a sociálních sítích.

Z plánovaných červencových letních akcí zůstane zachováno letní kino, a to kromě úvodní projekce v pátek 3. července. V tento den se rovněž neuskuteční open-air koncert kapely Biograph, který kino uvede v náhradním termínu. Zájemci se ale mohou těšit na všech 16 projekcí s on-line přenosy z karlovarského filmového festivalu Tady Vary. „Jsme připraveni dodržet všechna nařízená pravidla, proto promítáme dál. Kvůli nim však zatím není v naší moci vrátit se k oblíbeným projekcím v rámci cyklů Kino senior a Dámská jízda,“ dodala ředitelka kina Kosmos Regina Szpyrcová. Podrobnosti o projekcích naleznete na www.kinokosmos.cz.

Až do odvolání se nebudou konat ani Třinecké farmářské trhy.

Další zprávy z regionu