Dogmaraton je v sobotu

Pátý díl napíše v sobotu 9. září Beskydský Dogmaraton. Start i cíl bude v areálu PZKO v třineckých Gutech, ve kterém pořadatelé připravili i bohatý kulturní program nejen pro závodníky, ale i širokou veřejnost.

Do lesů opět vyrazí pejsci se svými páníčky. Ilustrační foto: pořadatelé

V letošním roce pořadatelé chystají pro závodníky tři trasy, a to Dogmaraton (délka 41,3 km, převýšení 1 729 m), trasu Short (26 km, 1 187 m) a trasu Mini (6,5 km, 295 m). „Nejdelší trasa je zařazena do seriálu mistrovství České republiky v dogmaratonu. Závodníci zde sbírají body do celkové klasifikace MČR,“ řekl za pořadatele Michael Tomanek.

Startuje se podle kategorií, přičemž jako první vyrazí na trasu účastníci hlavního závodu, kteří se vydají na trať již od 7 hodin.

Ovšem sobota nebude jen o závodech, pořadatelé připravili i bohatý kulturní program, kdy v 18 hodin vystoupí skupina Dr. Ong a ve 20 hodin kapela Křídla. Pořadatelé zároveň lákají na kuchyni, kde v nabídce budou dominovat regionální pokrmy, jako jsou placky, klobásy, vepřové kotlety, oštěpky, zabijačkové chleby a další.

Dogmaraton má i charitativní podtext, protože část startovného putuje na nějaký vybraný projekt. V letošním roce to je nadační fond Nezávodím-Pomáhám. Podrobnosti nejen k časovému harmonogramu akce zájemci naleznou na internetových stránkách závodu.

Další zprávy z regionu