Důležitá místní cesta v Ropici se brzy dočká opravy

Bezmála dvoukilometrovou komunikaci Zámecká a Střítežská v Ropici brzy obsadí silničáři. Místní cestu hojně využívanou také cyklisty obec vylepší s dotační podporou. Vybraná firma se do práce pustí v červnu.

Praskliny, záplaty. Vozovka už doslova volá po větší opravě. Foto: ab

Místní komunikaci, která vede od viaduktu v centru Ropice kolem úřadu, pošty, dvou kulturních památek – kostela a zámku, obec opraví až k penzionu Mlýn, tedy v celkové délce 1 780 metrů. Důležitost cesty podtrhuje nejen její význam pro místní obslužnost, ale také to, že je součástí cyklotrasy Vizovice – Český Těšín a má návaznost na regionální a místní trasy. To vše ovlivnilo ropické zastupitele, když posuzovali, kterou obecní silnici opravit a splnit kritéria dotačního titulu.

O opravě komunikace Zámecká a Střítežská zastupitelé rozhodli už před rokem, obci se však vzhledem k velkému počtu žadatelů nepodařilo získat dotaci. Ropice tak skončila mezi náhradníky.

Letos ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo, že podpoří loňské žadatele z pozic náhradníků. „Jsme rádi, že jsme nemuseli znovu zpracovávat a předkládat žádost. Musím za to ministerstvo pochválit, ušetřilo nám mnoho času a starostí s papírováním. A díky dotaci i peníze v obecním rozpočtu,“ poznamenala starostka Ropice Uršula Waniová.

Oprava bude stát 2,8 milionu korun bez daně, dotace pokryje 70 procent nákladů.

Další zprávy z regionu