Kapela Blaf vydala nové CD. Světlo světa spatřila Szufloda

Pod novým CD Szufloda je podepsán Tomáš Tomanek z jablunkovské skupiny Blaf. Posluchači uslyší některé písně, které se frontmanovi Blafu za desítky let nahromadily v šuplíku.

Tomáš Tomanek s novým CD Szufloda. Foto: tm

„Po sedmém albu Blafu s názvem Obrozki jsem cítil, že moje tvůrčí studna už je vyčerpaná. Rozhodl jsem se, že jestli ještě něco budeme chtít s Blafem nahrát a vydat, tak až po vyhrabání starých písniček z mého šuplíku, které už tam leží od roku 1985,“ prozradil Tomanek.

Vybral 20 písní a donesl je na zkoušku kapely. „Kluci polovinu z nich vyhodili. Problém byl v tom, že se s tímto repertoárem neztotožňovali. I u těch vybraných kousků byl problém se domluvit na konečné aranži,“ svěřil se Tomanek, který šel na věc jinak.

„Od února jsme začali zkoušet s Honzou Pazderou písníčky ve dvou a jenom s kytarou. A ty začaly pod jeho taktovkou chytat úplně jiný šmrnc. Bylo rozhodnuto. Začalo se shánět prostředky a od června do září loňského roku jsme nahrávali. Nakonec se nechali přesvědčit ke spolupráci všichni členové Blafu a výsledek je tady, 18 písníček včetně bonusu nazpívaného Pavlem Buble Sikorou maďarskou svahilštinou je na kotoučku,“ řekl Tomanek.

Další zprávy z regionu