Kvůli podezřelým předmětům policisté uzavřeli centrum Těšína

Desítky členů integrovaného záchranného systému byly ve čtvrtek odpoledne na nohou kvůli dvěma podezřelým předmětům v Českém Těšíně. Existovalo totiž podezření, že může jít o výbušniny. Pyrotechnik nakonec trhavinu nenalezl.

Do uzavření centra Českého Těšína se zapojily desítky policistů. Foto: Dorota Havlíková

Centrum Českého Těšína se ve čtvrtek po půl druhé zastavilo téměř na tři hodiny. Policisté místního obvodního oddělení přijali oznámení o podezřelém odloženém kufříku na Hlavní třídě poblíž prodejny s kebabem. Strážci zákona proto ihned na místo vyrazili a začali uzavírat okolí a evakuovat lidi.

Do zásahu se zapojily desítky policistů. „Na akci se podílely speciální pořádkové jednotky, oddělení hlídkové služby územního odboru Karviná, dopravní inspektorát, služba kriminální policie a vyšetřování, obvodní oddělení, policisté se speciálně vycvičenými psy a v neposlední řadě byli na místo povoláni také pyrotechnici z Frýdku-Místku a Olomouce,“ sdělila mluvčí policie Zlatuše Viačková a dodala, že na zásahu se podíleli také hasiči, městští strážníci a polská policie, která uzavřela most Družby.

Jen o půl hodiny později byli strážci zákona informováni také o druhém nálezu, tentokrát v Masarykových sadech poblíž jedné z laviček. Oblast, již bylo nezbytné uzavřít, se tak zvětšila. „Nejdříve jsme uzavřeli celou Hlavní třídu a později se perimetr rozšířil také na část Nádražní ulice. Po druhém oznámení jsme oblast uzavřeli i v Masarykových sadech,“ řekla Viačkova. Vlakového koridoru, který je v těsné blízkosti, se však manévry nedotkly.

Evakuace se naopak týkala několika desítek Těšíňanů. „Z Hlavní třídy, kde jsou i provozovny a prodejny, jsme evakuovali asi 30 osob. V Masarykových sadech, kde jsou i dvě mateřské školky, to bylo 120 lidí,“ uvedla mluvčí.

Pyrotechnici nejprve prověřili první z nálezů, v němž se podle informací policie nic nenašlo. Stejné zjištění nastalo i u druhého kufříku v Masarykových sadech. „Policisté, když prošetřují podobné situace, musí vždy pracovat s tím, že na místě může být ostrá munice, která může ublížit. My dopředu nesmíme spekulovat, jestli je kufřík prázdný a neškodný a situaci podcenit,“ doplnila Zlatuše Viačková. Zasahující jednotky tak teprve před půl pátou ukončily všechna opatření a uzavřená místa opět uvolnily.

Další informace přineseme v tištěné verzi Třineckého hutníku.

Další zprávy z regionu