Města i obce se oblékají do předvánočna komorně

Vánoční stromy i osvětlení už brzy naladí města a obce do sváteční atmosféry. Společné akce se ale vzhledem k epidemiologické situaci konat nebudou. Proto se často přesný čas rozsvícení raději ani neuvádí.

Ilustrační foto: EŚ

Hutnické město rozsvítí vánoční strom v neděli 29. listopadu. V kolik hodin to bude, ale tají. Spolu se stromem se rozzáří i město.

Jak bude vypadat předvánoční čas v Třinci, se stále neví. Město má nachystané čtyři možné scénáře, rozhodne se operativně podle situace. „Když se bude hodně dařit, uspořádáme týdenní akci. Realistická je podle mne varianta, kdy se na náměstí potkáme ve dnech 18. až 20. prosince. Je ale také možné, že uspořádáme jednodenní akci, a to 19. prosince. Anebo nám epidemiologové nedovolí ani to,“ povzdechla si primátorka Věra Palkovská.

Náměstí v Českém Těšíně dominuje statný smrk, který rostl na Rozvoji. „Je to dar městu od soukromého vlastníka. V pondělí dopoledne ho pokáceli a následně převezli na náměstí,“ sdělila mluvčí českotěšínské radnice Marcela Hladká. Vánoční strom v pátek 27. listopadu v 17 hodin slavnostně rozsvítí starostka Gabriela Hřebačková s místostarosty Tomášem Pavelkem a Vítem Slováčkem a posléze popřejí občanům města. „Doprovodný kulturní program nechystáme, z rozsvícení stromu připravíme reportáž prostřednictvím kabelové televize,“ předeslala Hladká.

Vánoční strom se v Jablunkově rozzáří na Mikuláše. Jakým způsobem ho rozsvítí, rozhodne vedení města podle aktuálních vládních nařízení.

Další zprávy z regionu