Jablunkovem běželi nejrychleji Chrascina a Čmielová

Přes osm desítek běžců se o víkendu vydalo na trať tradičního závodu Silniční běh městem Jablunkov. Kategorii mužů suverénně ovládl domácí Marek Chrascina. „Naposledy jsem tady běžel v roce 2019, takže jsem rád, že jsem se znovu mohl ukázat na své domácí půdě,“ tešilo úspěšného běžce.

Startovaly všechny věkové kategorie. Foto: ba

Závodníci se museli vypořádat s poměrně vysokými teplotami, které panovaly o víkendu. „Bylo docela teplo. Podmínky byly náročnější, protože v poslední době jsem byl zvyklý na alpské terény a spíše zimní počasí. Závod byl poměrně rychlý, kilometr jsem běžel za 3,04, takže jsem spokojený,“ pokračoval Marek Chrascina a vrátil se do roku 2019. „Tehdy jsem vytvořil rekord tratě. S Tomášem Lichým jsem svedl urputný souboj o vítězství. Letos jsem mohl běžet podle svých pocitů,“ dodal.

Něžnému pohlaví dominovala talentovaná domácí běžkyně Michaela Čmielová, která věkově spadá do dorostenecké kategorie. „Bylo docela teplo, takže to bylo náročné. Byl to tréninkový závod, tudíž jsem neměla žádná veliká očekávání. Se svým výkonem jsem docela spokojená, byť od poloviny tratě jsem se musela vypořádávat s krizí,“ řekla nadějná závodnice, která se coby třinecká atletka specializuje na 1500 a 3000 metrů na dráze.

Další zprávy z regionu