Muzeum vystavilo snímky plné nádherné přírody

Záběry na panenskou přírodu, hory nebo naopak moře. Pohledy na krásné ženské křivky. Toto vše najdou návštěvníci Muzea Třineckých železáren a města Třince na společné výstavě fotografií českých a slovenských fotografů.

Mario Sikora je kurátorem výstavy a zároveň zde vystavuje své fotografie. Foto: mr

„Výstava spojuje naše dva národy, Česko a Slovensko. Jsou zde k vidění fotografie devíti autorů z obou zemí. Všichni jdou ambasadory společnosti VFFOTO, jež vyrábí kvalitní filtry pro profesionály i vášnivé fotografy. Návštěvníci zde mohou vidět prolnutí dvou světů, kterými jsou krajinná fotografie a ladné křivky ženských těl,“ popsal kurátor a fotograf v jedné osobě Mario Sikora.

Pokračoval, že většina autorů již má na svém kontě řadu mezinárodních ocenění, což je na jejich práci znát. „Spousta fotografií vznikala v zahraničí, jsou doslova z celého světa, ale i z České republiky a ze Slovenska. Návštěvníci si prohlédnou snímky z Islandu i dalších severských zemí či třeba z Ameriky. Fotografové pracovali se světlem, nádhernou expozicí i emocemi,“ přiblížil kurátor.

Jemu osobně se líbí právě to, že si fotografové dali práci a zaměřili se na to, aby měli pro snímky dokonalé světlo i expozici. „Samozřejmě taková fotografie vzniká dlouho, protože je třeba na dané místo přijít vícekrát, poznat, jaké na něm panují podmínky, a prostě si na ideální podmínky počkat,“ usmál se.

Návštěvníci podle něj na výstavě najdou opravdu krásné práce, které stojí za zhlédnutí.

Další zprávy z regionu