Nemocnice Český Těšín již popáté získala akreditaci

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila v uplynulých týdnech Nemocnice Český Těšín, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici v průběhu února prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče.

Nemocnice v Českém Těšíně pomáhá ženám s inkontinenci. Foto: archiv

Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a popáté v řadě získání akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021. Získání akreditace je důležitým ukazatelem především pro pacienty. Je totiž zárukou, že je nemocnice prověřená a splňuje požadavky na poskytovanou zdravotní péči i související procesy – od vybavení a kvalifikovaného personálu, přes moderní medicinské postupy a vyšetření, až třeba po úklid.

„Obhajoba akreditace nespočívala jen v dokládání kvality poskytované zdravotní péče, ať už lékařské nebo ošetřovatelské, ale třeba i v dokazování zajištění bezpečnosti podávání léčiv nebo předávání důležitých informací mezi ošetřujícím personálem. Posuzování komise je opravdu komplexní a detailní, napříč veškerými úrovněmi provozu, a to včetně nezdravotnických úseků jako je hospodářsko-technický nebo stravovací úsek. Zajímala je třeba i naše kuchyně, systém úklidu nebo nakládání s odpady,“ popsala průběh auditu členka představenstva Nemocnice Český Těšín Alice Ručková s tím, že akreditace je přitom pro každou nemocnici dobrovolná.

„Audit je pro každé zařízení vždy náročný proces. O to více si ceníme, že jsme v něm uspěli.“Alice Ručková, členka představenstva Nemocnice Český Těšín

Vůbec první akreditaci získala Nemocnice Český Těšín již v roce 2006. První obhajobu pak zařízení úspěšně zvládlo v roce 2009, další v letech 2012 a 2015 a čtvrtou nyní, na začátku letošního roku. Pro pacienty na každém z šestice oddělení to znamená dlouhodobě záruku vysokého standardu, a to napříč celým provozem.

„Audit je pro každé zařízení vždy náročný proces. O to více si ale ceníme toho, že jsme v něm uspěli. Akreditace potvrzuje kvalitu naší práce a věřím, že je objektivním a pozitivním ukazatelem pro každého pacienta, který se na nás s důvěrou může obrátit,“ uzavřela Alice Ručková.

Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny Agel, je pilířem zdravotní a sociální péče o občany Českého Těšína a spádového regionu v oblasti zajišťování zdravotní péče. Zdravotní péči poskytuje občanům již od roku 1937, kdy byla založena.

Další zprávy z regionu