Rekonstrukce oddělení léčebné rehabilitace vyšla na více než 110 milionů korun. Investice zahrnovala stavební práce, přístrojovou techniku, nábytek i ostatní vybavení neinvestičního charakteru. Hlavní měrou se na ní podílel Moravskoslezský kraj, který nemocnici zřizuje.
Samotné stavební práce odstartovaly rekonstrukci rehabilitačního pavilonu koncem roku 2022. Vznikla přístavba a částečná nástavba nad nižší částí objektu. Nemocnice naplánovala komplexní rekonstrukci pavilonu rehabilitace tak, aby do nových prostor mohly být situovány pokoje lůžkového oddělení, ve kterém se kapacita navýšila o 16 lůžek na celkových 30.
Pacienti najdou v nových prostorách cvičebnu i rehabilitační infuzní stacionář. Úprav se dočkala i transfuzní stanice. „Současně jsme zrekonstruovali elektroinstalaci, vodu i kanalizaci a vyměnili topení. Rekonstruované prostory jsou připojeny na média ze stávajících rozvodů hospodářské budovy. Součástí stavby je i úprava příjezdu sanitních vozidel k transfuzní stanici. Pavilon rehabilitace je doplněn o druhé únikové schodiště a došlo k modernizaci výtahů,“ vypočítala práce mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.
Budova je také zateplená. Vedení nemocnice nechalo upravit i venkovní plochy, od příjezdové komunikace, přes parkoviště, kanalizaci, až po venkovní osvětlení.
„Jsem přesvědčen, že nově zrekonstruované pracoviště přispěje ke zkvalitnění péče o pacienty a věřím, že i lékaři a další zdravotnický personál jistě ocení moderní, a hlavně bezpečnější pracovní prostor,“ řekl ředitel nemocnice Jiří Veverka.
Nové pracoviště vyvolalo spokojený úsměv na tvářích zdravotníků. „Osobně mě nejvíce těší, že krásné a vzdušené prostory budou mít nejen pacienti, ale také personál. V rámci přestavby pořídila nemocnice i novou magnetoterapii, naše původní byla z devadesátých let minulého století, a navíc máme i vysokovýkonný laser, který je novinkou v rámci rehabilitace u ortopedických a chirurgických pacientů,“ popsal hlavní fyzioterapeut Seweryn Krzywon.
Upřesnil, že v rámci ambulantní léčby k nim nejčastěji přichází pacienti s bolestmi zad, pak lidé po úrazech či po operacích. „Máme ale i dětské centrum a v týmu jsou, což není v regionu úplně obvyklé, klinický logoped, dětský neurolog, rehabilitační lékař a fyzioterapeut. Budeme mít i svého dětského ergoterapeuta. Jde tedy o velice komplexní tým,“ dodal.