Oprava mostu omezí dopravu v centru

Město postaví nový most přes Tyrku na ulici Závodní. Stavba omezí dopravu lidí mířících do Třineckých železáren, nemocnice či příměstských částí výrazněji až příští rok. Investiční akce vyjde na zhruba 46 milionů korun.

Most je ve velmi špatném technickém stavu. Proto je nutná jeho celková rekonstrukce. Foto: mr

Současný mostek dosluhuje a je ve špatném stavu natolik, že půjde k zemi celý. A protože jde o stavbu náročnou, bude rozdělena do dvou etap. „V rámci první postavíme nejprve energolávku, do které necháme přeložit veškeré inženýrské sítě. Tedy vodovod či veřejné osvětlení. Veškeré práce budou probíhat za mírného omezení provozu a začnou už 1. srpna,“ prozradila primátorka Třince Věra Palkovská.

Půjde o omezení rychlosti průjezdu na 30 km/h. Omezení dopravy do jednoho pruhu s řízením semafory plánuje zhotovitel pouze na jeden až dva víkendy.

Druhá etapa stavby se uskuteční v roce 2024. A ta už bude náročnější především pro řidiče a celkově pro dopravu v centru Třince. Půjde totiž o samotnou stavbu mostu, která si vyžádá úplnou uzavírku cesty na celých 16 týdnů v období od dubna do srpna. „Záměrně jsme to naplánovali hlavně na prázdninové měsíce, protože stavba se dotkne mnoha lidí,“ uzavřela Palkovská.

Další zprávy z regionu