Policisté dostali nová auta

Sedm desítek nových vozidel dostali moravskoslezští policisté. Včera jim je ve Frýdku-Místku slavnostně předal ministr vnitra Jan Hamáček. Nové speciály špičkových parametrů budou sloužit i strážcům zákona v našem regionu.

Nová vozidla budou sloužit policistům po celém kraji. Foto: Policie ČR

Nové oktávky budou sloužit policistům v přímém výkonu služby, včetně prvosledových hlídek.

Nové vozy předal policistům ministr vnitra Jan Hamáček. Foto: Policie ČR

„Jsem rád, že nastává taková výrazná výměna vozového parku policie, vozidla jsou základním prostředkem, který policisté potřebují k výkonu služby. Jedná se o technickou špičku automobilů,“ okomentoval krajský policejní ředitel Tomáš Kužel. Zároveň poděkoval vedení resortu vnitra a Policejního prezidia, že se obměna podařila.

Jedná se o Škodu Octavii III combi v barevném provedení Policie České republiky s pohonem 4×4 o výkonu 140 kW a objemu motoru 2.0 TSI s automatickou převodovkou. „Nové automobily splňují speciální požadavky a mají odpovídající výbavu pro výkon služby. Část vozidel, která je určena pro prvosledové hlídky, je vybavena nově policejním rámem a schránkou pro bezpečné uložení dlouhých zbraní, zastavovacím pásem a podobně,“ sdělila mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Přidělení nových aut strážcům zákona v našem kraji je součástí obměny vozového parku policie v celé zemi. Foto: Policie ČR

Ministr Hamáček v proslovu při předávání nových aut zmínil, že přes některé zrušené tendry je rád, že policie bude mít 865 nových vozidel. Osobně pozdravil všechny policisty, poděkoval za jejich práci a nasazení a popřál, aby se jim s vozidly sloužilo dobře a aby se z každého služebního výjezdu ve zdraví vrátili k těm, kteří na ně doma čekají.

Další zprávy z regionu