Poštovní ulice se dočká opravy

Nevzhledná ulice v centru starého Třince se v budoucnu dočká opravy. Rekonstrukce měla být původně náročnější, nakonec město sáhne po jednodušší variantě. Změnit by se měl i provoz, a to na jednosměrný.

Poštovní ulice rekonstrukci potřebuje jako sůl. Foto: mr

Ulice Poštovní ve starém Třinci po rekonstrukci doslova volá. „Chodím sem často a vlastně jsem si zvykla, jak vypadá. Když se ale podívám, v jaké stavu je vozovka, jak je polátaná a ten chodník je stejně špatný, tak máte pravdu. Chce to opravu jako sůl,“ zhodnotila Alena P. z Třince, která se vydala právě na poštu a pak na zmrzlinu.

Podobný názor má i vedení města. Rada Třince na svém červnovém jednání vybrala firmu, která měla připravit projektovou dokumentaci na rekonstrukci. Po jednání se společností Severomoravské vodovody a kanalizace (SMVaK) ale musela výběr zrušit.

„Podle původního plánu jsme chtěli sjednotit úroveň ulice s náměstím Míru, aby byla ve stejné rovině a nemusel tam být práh. Nicméně po jednání rady jsme měli schůzku se zástupci SMVaKu. Upozornili nás, že pokud chceme zasáhnout do statiky komunikace, budou po nás chtít vyvložkovat celou kanalizaci, co vede pod ní. A to by akci neskutečně prodražilo,“ vysvětlil náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Vedení města tak usnesení revokovalo a samotnou rekonstrukci udělá jinak. „Necháme opravit chodníky, vyměníme asfalt na komunikaci a také nainstalujeme nové osvětlení. Ve spolupráci s policií pak upravíme provoz na ulici. Bude celá jednosměrná s pravostranným odbočením na ulici 1. máje,“ upřesnil náměstek na posledním zasedání zastupitelů.

Další zprávy z regionu