Prázdniny v 3nci si školáci užívají

Léto je v plném proudu a většina dětí se tu a tam, když právě nejsou na dovolené, táboře či u babičky, ocitá doma ve městě. Právě pro ně připravilo město tradiční akci Prázdniny v 3nci. Koná se každý všední den a školáci si pokaždé užijí jinou aktivitu, kterou připravují místní spolky, církve či volnočasové organizace.

I takové bubliny se děti naučily na jedné z prázdninových akcí. Foto: mr

Například v pátek 21. července se o organizaci postaral sbor Církve bratrské Dolní Líštná. Akce se konala u STaRSu. Děti se tam celé dopoledne skvěle bavily u zábavných aktivit.

„Pořadatelé připravili workshop ve tvoření megabublin. Bylo vidět, jak se děti postupně zdokonalují a jak jim ty bubliny opravdu po chvilce jdou,“ popsala hlavní organizátorka Prázdnin v 3nci Romana Ševečková. Pokračovala, že všechny moc bavila i lukostřelba a tvoření s Katkou. Děti vyráběly například nápadité záložky do knih nebo čepičky na lahve. „Mezi pořadateli byl i opravdový voják. Ten ukázal zájemcům prvky branné výchovy, styly maskování nebo přenos zraněných. Malé i velké bavila topografie,“ pokračovala Romana Ševečková.

Páteční program byl podle ní i malých účastníků velice pestrý a zábavný. „Je tu i poník a na něm jsem se projela. Byl to pro mě velký zážitek, protože jsem na živém koni nikdy neseděla,“ culila se jedna z malých účastnic.

Prázdniny v 3nci pokračují dál i tento týden. Například dnes půjdou na pohádku do kina a v pondělí 31. července si u třinecké knihovny otestují své schopnosti na MajDay pro nejmenší. Čeká je závod, během kterého budou překonávat různé překážky na trati. Projdou si jednotlivými sportovními stanovišti, která budou představovat především míčové sportovní hry. Všichni účastníci se zapojí do týmů, ve kterých si vytvoří pokřik, název a maskota. A v cíli je čeká odměna za splnění všech úkolů.

Veškeré informace a podmínky účasti najdou zájemci na webu prázdniny.trinecko.cz.

Další zprávy z regionu