Dlouhé dovádění na sněhu, hry na dvoře či delší procházky v těchto dnech nepřicházejí v úvahu. Pokud rtuť teploměru klesne pod mínus 10 stupňů, děti předškolního věku by neměly vycházet ven. Pokud však už ven vyrazí, musejí být dobře oblečené a mohou tam pobývat maximálně 15 až 20 minut.
„V naší školce děti chodí ven pravidelně, takže mají odpovídající teplé oblečení, boty, čepice i rukavice. Chodíme s nimi ven, i když mrzne. Zatímco obvykle tráví na čerstvém vzduchu každé dopoledne hodinu a půl až dvě, v silných mrazech pobyt venku zkracujeme. Nahrazujeme ho aktivitami uvnitř jurty, která je zateplená a vytopená na 20 stupňů,“ řekla zakladatelka Lesní školky Hrádeček Iva Slováková.
K drobné úpravě denního řádu z důvodu mrazivého počasí přistoupila rovněž mateřská škola v Masarykových sadech v Českém Těšíně. „Snažíme se děti otužovat, a tak jsme i v uplynulých dnech vyrazili na dvacet minut do naší zahrádky. Řídíme se však školním řádem, proto nejmenší děti zůstaly ve školce a starší šly ven před polednem, kdy teploměr ukazoval méně než mínus deset stupňů. Zdůrazňujeme rodičům, aby všechny děti byly dobře oblečené, měly šály, rukavice a oteplovací kalhoty,“ sdělila vedoucí Mateřské školy Masarykovy sady Anna Jarmolíková.
V mateřské škole s polským jazykem vyučovacím v Bukovci se s tuhými mrazy vypořádali po svém. „Předškolákům jsme poupravili běžný denní režim. Když už nemohli ven, snažili jsme se je unavit pohybem v tělocvičně, kde jsme jim například vytyčili překážkovou dráhu. Povídáme si s nimi o mrazu, o sněhu, vytvářeli jsme třeba i ozdoby z ledu,“ prozradila učitelka Jana Kropová.