Projekt Beskydské hřebenovky pomůže horským chatám

Pokud máte rádi hory a pohyb na čerstvém vzduchu, zapojte se do akce nazvané Beskydské hřebenovky. Pomůžete tím dobré věci, zasportujete si a pobavíte sebe i své děti.

Projekt začíná už tuto sobotu na Prašivé. Foto: pořadatelé

Podpora pohybu v přírodě, vytvoření vzdělávacího programu pro turisty, a hlavně obohacení okolí tří beskydských horských chat – to to jsou hlavní cíle projektu Beskydské hřebenovky, který začíná v sobotu 21. července výstupem na Prašivou. U chaty chystají pořadatelé pestrý rodinný program a z výtěžku chtějí přispět na dokončení dětského hřiště na Prašivé. Projekt, na který přispěla Nadace ČEZ, může svou energií prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem podpořit každý zájemce.

„Výstup na Prašivou není náročný, takže zveme všechny od malých dětí až po seniory. Akce začíná na parkovištích v Dobraticích, Vyšních Lhotách a Komorní Lhotce, odkud povede k chatě vzdělávací lesní trasa,“ zve turisty organizátor Lukáš Adásek. Zájemci mohou cestou poznávat stopy zvěře i hlasy ptáků nebo si vyzkoušet třídění odpadů – za splnění každého úkolu dostanou razítko na soutěžní kartičku, kterou na Prašivé vymění za hezkou odměnu.

Pro děti už jsou připraveny speciální medaile. Foto: pořadatelé

Na Prašivé chystají pořadatelé od 12 hodin program pro všechny generace – běžecký závod pro jednotlivce, soutěžní okruh pro rodiny, vystoupení finalisty SuperStar Martina Šafaříka i další zajímavosti.

Projekt bude pokračovat 4. srpna výstupem a programem na Chatě Skalka a 25. srpna na Chatě Kamenitý. „Našim cílem je z výtěžku projektu obohatit okolí turistických chat o stylové a naučné věci, abychom pro rodiny s dětmi připravili na horách více zábavy a zároveň je motivovali k dalším cestám do Beskyd, a také k tomu, aby lidé turistické chaty vnímali jako zajímavá záchytná místa pro jejich výlety a sportování. S tím souvisí i vytvoření vzdělávacího tematického programu o přírodě Beskyd a o tom, jak by se lidé měli na horách chovat,“ dodává Lukáš Adásek.

Podrobné informace najdou zájemci na webu Beskydské hřebenovky a nebo Pomáhej pohybem.

Na Prašivé si malí turisté mohou vyrobit ´svůj´ domeček. Foto: pořadatelé

Další zprávy z regionu