Provizorní parkoviště chce Hrádek změnit na regulérní

Nové parkoviště by mohlo být postaveno poblíž hrádeckého obecního úřadu. Vzniklo by v místě, které sloužilo jako provizorní odstavná plocha během rekonstrukce parkovací plochy přímo u úřadu.

Provizorní parkoviště v centru Hrádku. Foto: tm

Parkování v centru obce je problémem, vždyť v budově obecního úřadu sídlí i pošta, knihovna, lékař a v přízemí je samoobslužná prodejna. Když se stávající parkoviště opravovalo, obec vybudovala provizorní stání na sousední travnaté ploše. „Ovšem i po rekonstrukci na něm řidiči, když nemají kde, dále parkují,“ předeslal během jednání zastupitelů starosta Hrádku Robert Borski.

Kvůli stávajícím vlastnickým vztahům pozemků pod místní komunikaci vedoucí podél stavby přišel projektant s nečekaným a netradičním řešením. „Postavila by se další komunikace směrem od bariér, která by byla současně příjezdovou cestou pro uvedenou plochu. Na tomto místě bychom v jedné části postavili parkoviště, ze kterého by byl zajištěn bezpečnější výjezd,“ vysvětlil Borski a nastínil, že na druhé polovině tohoto pozemku zůstane místo pro případné stavby nebytových prostor v budoucnosti.

Více se dočtete v aktuálním vydání Třineckého hutníku.

Další zprávy z regionu