Slezská diakonie od města zřejmě získá budovu

Budovu denního stacionáře Eden na českotěšínské Frýdecké ulici by měla získat Slezská diakonie, která zde působí téměř čtvrt století. Záměr schválili zastupitelé před nedávnem, v září by pak mělo dojít k definitivnímu verdiktu.

Budova potřebuje rekonstrukci, která umožní pohyb lidem na vozíčku. Foto: fm

Budova bývalých jeslí, mateřské a základní školy, kde od roku 1994 funguje denní stacionář Eden, by mohla po příští schůzi českotěšínského zastupitelstva přejít pod patronaci Slezské diakonie, která zařízení provozuje.

Charitativní organizace o budovu zažádala, protože areál potřebuje rekonstrukci. „Požádali jsme o objekt, jelikož si žádá značné stavební úpravy. Máme zde třicet hlavně dospělých klientů a v příštích měsících by mělo přibýt sedm vozíčkářů. Vzhledem k tomu, že je budova bez výtahu a my potřebujeme klienty dostávat do vyššího patra, nebylo by je možné přijmout. Jsou to investice v řádu patnácti milionů korun. Diakonie je schopna ty peníze sehnat z více zdrojů, ale nemůže je vkládat do cizího majetku,“ vysvětlila ředitelka Slezské diakonie Zuzana Filipková.

Podrobnosti se dočtete v zítřejším vydání Třineckého hutníku.

Další zprávy z regionu