Spolu to dáme. Nový portál nabízí dobrovolnickou pomoc

Pomáháme si navzájem v Moravskoslezském kraji – Spolu to dáme. To je podtitul webové stránky, kterou zřídil kraj. Lidé zde mohou od pátku nabízet a využívat dobrovolnickou pomoc.

Portál nabízí dobrovolnickou pomoc. Foto: MSK

„Doba je napjatá. Lidé se obávají o své zdraví a zdraví svých blízkých. Nevíme, kdy se naše životy vrátí do normálu. O to důležitější je držet spolu a respektovat nastavená pravidla,“ uvedl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. „Děkuji proto všem lidem, kteří jsou ohleduplní ke svému okolí, nemyslí jen na sebe, ale také na ostatní, sousedy, kolegy v práci, babičku odvedle,“ dodal.

Dobrovolnickou pomoc na portálu mohou nabízet jednotlivci i organizace. V domácnostech, pobytových sociálních službách, všude tam, kde je kvůli koronaviru potřeba pomoci. „Je to jakási burza práce, pohlídám děti, nakoupím, uklidím, ušiju roušku. Lidé budou jejím prostřednictvím nabízet a využívat potřebnou pomoc,“ upřesnil Vondrák.

Na adrese: spolu.msk.cz se dobrovolníci zaregistrují, uvedou svoje kontaktní údaje a pak podle typu nabízené pomoci budou aplikací vedeni k dalšímu postupu. Kromě obsahu nabízené činnosti je možné zadat i místo, kde má být pomoc realizována. Poté už budou volontéři kontaktováni samotnými žadateli o pomoc, kteří se rozhodnou nabídku využít.

„Na stránkách lze konkrétní pomoc taktéž vyhledávat. Dobrovolníci mohou prostřednictvím aplikace svoji nabídku také spravovat. Pokud už budou vytížení nebo se rozhodnou činnost ukončit, mohou svoji nabídku zrušit,“ řekl náměstek hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Zdůraznil, že s ohledem na zajištění ochrany osobních údajů nebudou kontaktní údaje dobrovolníka zveřejněny. Komunikace mezi volontérem a zájemcem o pomoc se uskuteční zasláním kontaktních údajů zájemce o pomoc na email dobrovolníka.

Vzhledem k tomu, že nová aplikace nabízí mnohem více možností a také kvůli tomu, aby krajská pomoc byla centralizována na jednom místě, byl zrušen kontakt podpora@msk.cz.

Další zprávy z regionu