Třinec znovu ožije kulturním létem

Hutnické město se chystá na prázdniny a plánuje pro obyvatele řadu příjemných akcí. Program pořadatelé koncipovali tak, aby si v něm každý našel to své, a to napříč všemi generacemi.

Prázdninové měsíce v Třinci se ponesou v duchu skvělé zábavy pro děti i dospělé, třeba na přehlídce menšin. Foto: mr

Nebude chybět oblíbená přehlídka místních menšin a závěrečné benefiční Srdce Evropy.

Letošní rok bude ve znamení změny. Třinecké kulturní léto, tedy soubor akcí, se bude pravidelně konat ve všechny prázdninové pátky. „Život je změna, my jsme se pro jednu rozhodli. Pátky přijdou pro akce příjemnější, lidem začíná víkend a mají větší chuť se bavit,“ vysvětlovala primátorka Třince Věra Palkovská.

Program začne vždy v 17 hodin pohádkou pro děti. Už v pátek 30. června oslaví konec školního roku spolu s Locikou. Do Třince dorazí Divadlo D a sehraje loutkové představení o zlatovlasé dívce a nebojácném princi.

Po představení na pódium naskočí mladé pěvecké talenty z místní základní umělecké školy. Bude to ta pravá jízda na úvod celého kulturního léta. Děti pak vystřídá DJ Teddybear (PL). Je to multižánrový umělec, multiinstrumentalista a skladatel badfocus, jehož hudba představuje zvukově bohatý, intimní zážitek a snahu neustále rozšiřovat svůj vlastní hudební jazyk.

„Každý pátek bude mít stejnou koncepci, pohádka pro děti, koncert a na závěr vystoupení DJ,“ upřesnila primátorka. Připomenula, že děti se mohou zapojit do Prázdnin v 3nci. „16. července před Trisií propukne přehlídka místních národnostních menšin. Na tuto akci se každoročně moc těším, protože se na ní hraje, zpívá, tančí a také vaří. Návštěvníci vždy mohou ochutnat speciality různých kuchyní, což je vždy lákavé,“ doporučila Věra Palkovská.

Doplnila, že letní akce propuknou i v příměstských částech. Velkou oslavu například plánují Nebory, a to už 1. července. Akce Den Nebor se bude konat v areálu TJ Nebory a PZKO už od 13 hodin, kdy začne program pro děti. Čeká je dětský pětiboj i focení se s pohárem vítězných Ocelářů, skákací hrad a další zábava.

Návštěvníci si prohlédnou automobilové veterány. Program propukne ve 14 hodin vystoupením dětských talentů. Pak se na pódiu postupně představí folklorní soubor Olza, dechový orchestr Jablunkovanka, kapely Druhý dech a STS se vrací!!! a DJ Luke High. (mr)

Další zprávy z regionu