Třinecká kapela O.S.G. vydala své první album

Třinecká kapela O.S.G. hraje teprve dva roky, ale už vydala své první CD. Na křest alba nazvaného Menu zve všechny milovníky rocku.

Kapelu O.S.G. z Třince čeká křest první desky. Foto: archiv skupiny

Ti, kteří mají rádi melodický, a ne příliš tvrdý rock, si nesmí nechat ujít křest CD od třinecké kapely O.S.G. Bude se konat 7. března v třineckém irském pubu Vidle, ale už 27. února mohou fanoušci podpořit kapelu na generálce v jablunkovském Rock Café Southock.

„Na naší desce je jedenáct písniček. Všechny jsou naše, autorské,“ přiblížil jeden z členů kapely Marek Džupin. Jak řekl, rádi zpívají o věcech i lidech, kteří jsou nějakým způsobem spjati s hutnickým městem. „Takže je tam třeba písnička o Pepovi z Třince, což je taková známá místní postavička, které se odjakživa říká Péťa Vinetů. Další song se zase jmenuje Lyžbické lampy,“ pokračoval hudebník.

Kapela na koncertech hraje převážně vlastní písničky, občas ale zabrousí i do cizích vod a připomene posluchačům hity kapel Olympic, Turbo nebo třeba Katapult. Hraje ve složení: Jarda Pikoř – bicí, Láďa Kunz – basa a zpěv, Mirek Mohel – kytara a zpěv, a Marek Džupin – kytara a harmonika.

„Hudbu bereme jako zábavu, hlavně nás baví hrát pro lidi. Máme za sebou už dost koncertů a na letošek jich také hodně plánujeme,“ řekl s úsměvem Marek Džupin. A prozradil, že na křtu jejich CD nebudou chybět ani krásné sudičky – tři ostravské herečky.

Další zprávy z regionu