Úplná uzavírka se bude týkat i cyklistů

Obyvatelé Oldřichovic se dočkali. Kraj tam začíná opravovat cestu vedoucí do Tyry. Práce si však vyžádají značné omezení. Půjde o úplnou uzavírku, která se bude týkat řidičů i cyklistů. Objíždět stavbu budou muset i autobusy.

Úsek silnice, který čeká rekonstrukce, začíná u české základní školy. Foto: mr

Rekonstrukce se dočká úsek dlouhý 1,7 kilometru. Projedou jím pouze vozidla IZS a pak také tamní obyvatelé. „Na opravovaném úseku nebudou fungovat autobusové zastávky, autobusy tak zamíří na objízdné trasy,“ upozornil mluvčí třineckého magistrátu Stanislav Cieslar.

„Silnici opravíme formou recyklace za studena, která je ekologičtější. Celkové náklady se vyšplhají na 14,5 milionu korun. V dlouhodobé spolupráci s Třincem pokračujeme. Loni jsme společně rekonstruovali část Kaštanové ulice, letos přijde na řadu silnice v Oldřichovicích a příští rok se chystáme na dokončení rekonstrukce Kaštanové ulice,“ prozradil náměstek hejtmana Radek Podstawka.

Koncem srpna se konala informační schůzka vedení města a zástupců odboru dopravy magistrátu s řediteli dotčených základních a mateřských škol tak, aby byli rodiče dětí v předstihu dostatečně informováni. Rekonstrukce se naplno rozjede 18. září a skončí 29. října. Na starosti ji bude mít Správa silnic Moravskoslezského kraje.

„Jsme moc rádi, že se tak vlastník komunikace rozhodl. Původně měla rekonstrukce trvat tři měsíce. Nakonec se podařilo termín zkrátit na šest týdnů. Udělali jsme maximum, aby oprava bolela co nejméně,“ podotkla primátorka Třince Věra Palkovská.

Informace o uzavírkách, výlukových jízdních řádech, objízdných trasách a řešení dopravy v daném úseku i o povolenkách k průjezdu lidé najdou na webu města.

Další zprávy z regionu