V místě starého výletiště v Nýdku vyrůstá nové

Malé rodinné oslavy, svatby či křtiny se budou moci konat snad už v druhé polovině příštího roku v Nýdku v příjemném prostředí uprostřed přírody, folklórní festivaly a další venkovní akce v roce následujícím.

Stará budova byla už v nevyhovujícím stavu. Foto: JK

Nejméně 50 let sloužilo lidem výletiště v Nýdku ve směru na Hluchovou. Starali se o něj místní hasiči. „A snad není Nýdečan, který by tam někdy něco neslavil. Narozeniny, zábavy, křtiny, svatby. Já jsem tam třeba mimo jiné zapíjel svobodu,“ poznamenal s úsměvem starosta Nýdku Jan Konečný. Původní montovaná dřevostavba byla již v dezolátním stavu, objekt podléhal hnilobě a hrozilo, že se zhroutí.

O rekonstrukci obec uvažovala již dříve, před několika lety odkoupila tamní pozemky za cca 3,5 milionu korun a začaly práce na studiích a samostatné projektové dokumentaci. Letos již projekt Výletiště Požárník v Nýdku zahájila. Výše nákladů bude činit zhruba 18 milionů korun. Pracovat se ale bude po etapách.

V první etapě obec postaví budovu se sálem pro asi 50 lidí a výdejnou jídel. Další etapy zahrnují výstavbu malého pódia pro různá vystoupení, kamenných stánků a přístřešku pro turisty a cyklisty. Součástí areálu bude sociální zařízení, které se nebude zamykat.

Výletiště bylo vždy oblíbeným místem. Na snímku je jedna z hasičských soutěží. Foto: archiv obce

Součástí komplexu je běžecká dráha pro hasiče, aby se zde mohly konat tradiční a divácky atraktivní hasičské závody a soutěže, svůj koutek tu budou mít i ti nejmenší, a to dráhu pro kola a odrážedla. Zůstane i fotbalové hřiště.

Další zprávy z regionu