Výstava, která je součástí česko-polského projektu, vznikla ve spolupráci s Klubem plynárenské historie severní Moravy a Slezska a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Bude doplněna několika workshopy pro studenty s odborníky a autory prezentací.
„Ve spolupráci s Muzeem Těšínska chystáme workshopy o parních strojích, které se uskuteční v únoru. Kromě toho připravujeme vydání sborníku o Josefu Božkovi ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým,“ informovala Kateřina Bernatiková.
Jak dále zdůraznila, všechny připravované akce pozvolna směřují ke druhé polovině června, kdy Gymnázium Josefa Božka bude slavit sto let své existence. „Čtyřdenní oslavy zahájí koncert Hradišťanu, úvodní slovo si vezme arciopat břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek. V dalších dnech se uskuteční setkání s partnery naší školy, den otevřených dveří, nebude chybět kulturní program v podání současných i bývalých studentů. Oslavy zakončí nedělní bohoslužby v katolickém a evangelickém kostele,“ předeslala Kateřina Bernatiková. Dodala, že v rámci oslav studenti Vysoké školy báňské budou v areálu gymnázia sestavovat a poté předvádět elektroauta a možná i vůz na vodíkový pohon.
Gymnázium Josefa Božka vydá rovněž knihu o své historii, kterou sepsal kronikář školy Václav Labaj.