Zpěvačka Tereza Mašková zazáří na Jam Session v kině

Spousta hudby, zábavy a jako vyvrcholení akce koncert Terezy Maškové. Tak bude vypadat Jam Session, koncert Soukromé základní umělecké školy Tutti Music Třinec, který se bude konat v třineckém kině Kosmos v úterý 31. října od 18 hodin.

Tereza Mašková je absolventkou ZUŠ Tutti Music Třinec. Foto: promo

Myšlenka uspořádat akci i letos vznikla po loňském velmi úspěšném koncertě nazvaném Jazz Rock Session. „Podpořil ji i fakt, že nyní na naší škole působí několik skvělých hudebníků v žánru populární hudby, kteří aktivně hrají ve špičkových profesionálních kapelách. A to ve spojení se zpěvačkou Terezou Maškovou, která je absolventkou naší školy,“ vysvětlil ředitel soukromé školy Tutti Music Eduard Turoň.

Slovo dalo slovo, a tak vznikl ve spolupráci s kinem Jam Session koncert, na kterém zazpívá Tereza Mašková spolu s Radkem Morcinkem za doprovodu orchestru složeného z pedagogů školy. „Spoluúčinkovat bude školní pěvecký sbor s hosty školy pod vedením Radka Morcinka a žákyně tanečního oddělení ze ZUŠ Český Těšín pod vedením paní učitelky Marcely Konvičkové,“ doplnil ředitel.

Proč se zábava tentokrát nebude dít na filmovém plátně, ale před ním, upřesnila ředitelka kina Regina Szpyrcová. „Hudba je kořením filmu. Proto ji stejně jako vloni necháme naživo vyniknout v nejpříhodnějším filmovém prostředí, v kině,“ vysvětlila spojení sil soukromé základní umělecké školy a třineckého biografu.

Během koncertu, kdy zazní také Tereziny písně z pohádky Princezna zakletá v čase a který umocní projekce klipů na filmové plátno, se představí Josef Pak – hráč na kontrabas a basovou kytaru, který spolupracuje s Jarkem Nohavicou a Rock‘n roll bandem Marcela Woodmana, Pavel Pilch – hráč na bicí nástroje, který působil v kapele Charlie Straight, Radek Morcinek – zpěvák, sólista Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, Filip Macura – klávesista spolupracující se zpěvačkou Markétou Konvičkovou, Denis Kchabibullin – kytarista kapely Legendy se vrací, Ellen Klodová – houslistka, Taťána Nogová – flétnistka, Eduard Turoň – klavírista, ředitel školy, Tomáš Samiec – virtuózní kytarista a žákyně tanečního oboru ZUŠ Český Těšín.

Záštitu nad koncertem převzala primátorka Třince Věra Palkovská.

Další zprávy z regionu