„Sezona to bude zajímavá,“ připouští mluvčí divadla Iva Lupková. „Provoz nepřerušíme, jen ho trochu omezíme, a budeme hodně hostovat. Pokud jde o premiéry, bude jich méně než v minulých sezonách. Po třech má naplánováno Česká i Polská scéna,“ dodala.
Ta první se odehraje už na konci září, a to v rámci Mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic. „Bude to společná premiéra České a Polské scény, Romeo i Julia, a proběhne v divadle Adama Miczkiewicze v polském Těšíně.
Tam také najde azyl polská scéna Těšínského divadla, odehraje tam i premiéru komedie Všechno v rodině a bude tam hrát pro polské školy, publikum i českotěšínské předplatitele tohoto uměleckého souboru.
Česká scéna své premiéry odehraje v dílenských prostorách v areálu Těšínského divadla, reprízy svých novinek pro českotěšínské předplatitele pak v Trisii, stejně jako scéna Bajka, která tam bude nejen hrát, ale i zkoušet. „Bajka bude, dokud to počasí dovolí, hrát venku ve dvoře areálu divadla ve svém šapitó,“ připomíná mluvčí divadla.
Vedle tradičních zájezdů pro veřejnost s večerními představeními, počítají Česká i Polská scéna s aktivitami pro školy, a to v rámci Klubu mladého diváka, které se jim podařilo rozjet před dvěma lety. Škola, která se do klubu přihlásí, si během sezony může vybrat dvě představení, navíc se zlevněným vstupným.
„K tomu si mohou zvolit doprovodný program, například v podobě debaty s tvůrci, cvičení a workshopy zaměřené na divadelní disciplíny, debatu s lidmi, kteří divadlu rozumí,“ vysvětlila mluvčí Těšínského divadla.
Po ukončení rekonstrukce divadla se jeho součástí stane Těšínské divadelní a kreativní centrum, které tyto aktivity nabídne nejen mladým, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti.
První premiéru nadcházející sezony odehrají herci České scény 5. října ve Studiu M. V režii Petra Kracika uvedou zkrácenou verzi Souborného díla Williama Shakespeara. V únoru a v dubnu přijdou na řadu inscenace Máj a Letní byt.