Vítězka mezinárodní pěvecké soutěže vystoupí během Svátku tří bratří

Do začátku osmadvacátého ročníku Svátku tří bratří zbývá už jen necelý týden. Mezi vystoupivšími bude i vítězka Olza Music Show Ksenia Śliwa, která tak doplní třeba Václava Neckáře, Davida Kollera nebo skupinu Doga.

Ksenia Śliwa (uprostřed) během soutěže Olza Music Show. Foto: Pořadatelé

Třetí ročník mezinárodní pěvecké soutěže Olza Music Show, která se konala v českotěšínském Kulturním a společenském centru Střelnice (KaSS), vyhrála Ksenia Śliwa. Mladá interpretka studující na Slezské univerzitě v Cieszynie do svého vystoupení zakomponovala i pro ni typickou příčnou flétnu.

„Ksenia porotu natolik uchvátila, že následně ani neprobíhaly žádné dlouhé rozpravy o vítězi. Všichni porotci se divili, že tuto zpěvačku s tak silným a zároveň procítěným hlasem doposud neslyšeli při žádné příležitosti,“ okomentovala rozhodování organizátorka soutěže z KaSS Jana Czerniková.

Do talentové show se letos přihlásilo celkem 19 interpretů z České republiky i Polska. Soutěžící vystoupili s dvěma písněmi, s tím, že jednu z nich museli zazpívat v jazyku opačného národa. Češi tak zpívali polsky, Poláci česky. Druhá skladba pak byla dle vlastního výběru.

„Zpěv v češtině pro mě byl výzvou, protože jsem se nikdy tento jazyk neučila a uvědomovala jsem si obtížnost,“ okomentovala Ksenia Śliwa a pokračovala: „Každé vítězství v soutěži mě motivuje k další práci a zlepšování se.“

Nadějnou zpěvačku si tak budete moci poslechnout během Svátku tří bratří konaném od pátku 15. do neděle 17. června.

Další zprávy z regionu