Hrehorčák obsadil v anketě Nováček sezony druhé místo

Patrik Hrehorčák skončil v anketě Nováček sezony na druhém místě. Útočník Ocelářů sledoval vyhlašování ceny z domova v Popradu a nepřekvapilo ho, že jej v hlasování předčil Stanislav Svozil.

Patrik Hrehorčák nastoupil několikrát i v elitní lajně Třince. Archivní foto: Petr Rubal

Cenu uděluje Česká televize na základě hlasování svých 27 hokejových komentátorů, expertů a redaktorů. Nejdříve nominují ze všech extraligových nováčků tři finalisty, ze kterých poté vzejde ve druhé vlně hlasování vítěz. „V soutěži je hodně kvalitních mladých hráčů, a proto si cením, že mě vůbec zařadili do poslední trojky. Druhého místa si vážím,“ uvedl jedenadvacetiletý Hrehorčák, který v sezoně nasbíral 16 bodů (5+11).

„Osobně jsem byl smířený, že vyhraje Svozil. Je o čtyři roky mladší a už se uchytil v extralize. Šanci dostával i první obranné dvojici s Němcem. Já jsem v jeho věku ještě v Třinci nastupoval ve starším dorostu.“Třinecký útočník Patrik Hrehorčák

Ve finále ho doplňovali obránce Komety Brno Stanislav Svozil (2+3) a útočník Pardubic Matěj Blümel (4+1). Hrehorčák už před vyhlašováním prohlásil, že v jeho prospěch hovoří produktivita. Na druhou stranu podotkl, že je ze všech tří nominovaných nejstarší. Osobně favorizoval 17letého Svozila, který si v sezoně připsal 41 startů s průměrem 14 minut na zápas.

Odhadoval správně. Hrehorčáka navrhlo na vítěze pětice hlasujících, Svozila dvacet. „Osobně jsem byl smířený, že to vyhraje. Je o čtyři roky mladší a už se uchytil v extralize. Šanci dostával i v první obranné dvojici s Němcem. Já jsem v jeho věku ještě v Třinci nastupoval ve starším dorostu. Kdybych v sedmnácti hrál extraligu, byl bych na sebe pyšný. Klobouk dolů před ním, jak to zvládl. Má před sebou velkou budoucnost. Cenu získal zaslouženě. Pokud by ji dali mně, považoval bych to za pěkné překvapení,“ řekl.

Hrehorčák si vedl v sezoně nad plán. Původně předpokládal, že po návratu ze zámoří začne v první lize. „Před sezonou jsem hlavně chtěl, aby se mi dařilo ve Frýdku a abych upoutal pozornost trenérů v Třinci natolik, že mě vytáhnou na deset patnáct extraligových zápasů. V nich jsem hodlal ukázat, co ve mně je a plánoval jsem si do dvou let vybojovat stabilní místo v áčku. Vůbec jsem nečekal, že se v kádru udržím prakticky po celý rok,“ prozradil.

Hrehorčák podotkl, že se ale neuspokojí. Uvědomuje si, že druhá sezona bývá těžší. „Přesně tak. Člověk musí potvrdit, že předchozí rok nebyl náhodný. Více se od něj očekává. Tlak ale na sebe vytvářím také sám. I kdybych vyhrál nováčka roku, neznamená to, že přestanu makat. Žádný úspěch nepřijde sám od sebe. Zůstanu skromný a půjdu pořád do všeho naplno,“ uzavřel Patrik Hrehorčák, který se po předčasném konci sezony připravoval v rodném Popradu. Hlavně cvičil doma a běhal po okolí.

Další zprávy z regionu