Oceláři excelovali v Pardubicích a sesadili Spartu z prvního místa

Třinečtí hokejisté zvítězili v Pardubicích 6:2 a vyšvihli se při dalším zaváhání Sparty do čela extraligy. Oceláři rozhodli ve druhé třetině, v níž odskočili z 1:0 na 5:1. Po dvou gólech vstřelili Miloš Roman a Martin Gernát.

Patrik Hrehorčák vybojoval gól pro Miroslava Holinku. Miloš Roman zápas rozhodl. Ilustrační foto: Petr Rubal

„Myslím si, že jsme hráli velmi dobře. Byli jsme produktivní, dali krásné góly. První nám hodně pomohl, dodal nám sebevědomí do dalších minut. I když jsme inkasovali v naší přesilové hře, tak jsme kontrolovali průběh utkání. Pokud měli Pardubičtí nějaké šance, tak si s nimi Kuba Štěpánek poradil. Za tři body jsme velmi rádi,“ uvedl třinecký trenér Václav Varaďa.

„Myslím si, že jsme hráli velmi dobře. Byli jsme produktivní, dali krásné góly.“Třinecký trenér Václav Varaďa

Skóre otevřel v deváté minutě tečí Roman, který na začátku druhé třetiny zvýšil střelou z levého kruhu ke vzdálenější tyči. Ze stejného místa po špatné rozehrávce domácích přidal třetí gól Marcinko. Pardubice v oslabení snížily z přečíslení dva na jednoho, ale v dohrávané přesilové hře se prosadil z mezikruží Stránský. Třinecký kanonýr má na kontě už 29 tref.

Další faul soupeře potrestal bombou od modré Gernát. Slovenský bek poté upravil ve 47. minutě pohotovou střelou z pravého kruhu pod břevno už na 6:1 a upevnil si tím vedení v produktivitě soutěže mezi obránci (12+26). Domácí už jen v poslední minutě zkorigovali stav v přesilovce pět na tři.

Oceláři vyhráli desáté z posledních jedenácti utkání. „Doufám, že v tomto trendu budeme pokračovat. Důležité bude, abychom byli připraveni do každého zápasu, nic nepodcenili a poctivě šli za svým. Nic nepřichází lehce, každý tým se na nás chce vytáhnout,“ řekl Roman, který tři ze šesti branek v sezoně dal právě Pardubicím. “ Mají výborný tým, byl to náročný zápas. Rozhodla druhá třetina, potom jsme si vedení už udržovali,“ dodal.

Příští zápas odehrají v Liberci. Opět jim bude scházet kreativní centr Michael Špaček, který měl pozitivní test na covid-19 a je v izolaci.

Pardubice – Třinec 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 33. Poulíček (Blümel), 60. Kousal (Paulovič, Mikuš) – 9. Roman (Adámek, Dravecký), 23. Roman (Gernát, O. Kovařčík), 25. Marcinko (Rodewald), 34. Stránský (Rodewald, M. Kovařčík), 37. Gernát (Stránský), 47. Gernát (Vrána). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc A. Kosticyn (Pardubice) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Třinec: Štěpánek – Gernát, Doudera, Kundrátek, Freibergs, Adámek, Musil – Růžička, Vrána, Stránský – Rodewald, Marcinko, Kurovský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Hrňa, Roman, Hrehorčák – Dravecký. Trenéři: Varaďa a Zadina.