Oceláři nasázeli Kometě sedmičku a opět vyhráli o pět gólů

Třinečtí hokejisté porazili brněnskou Kometu i ve druhém čtvrtfinále o pět branek a po výsledku 7:2 vedou v sérii 2:0. Oceláři využili čtyři přesilové hry, dvakrát se trefil Michal Kovařčík. Tři asistence si připsali Petr Vrána a Erik Hrňa.

Daniel Kurovský vstřelil důležitý gól na 1:1, který otupil počáteční nápor Brna. Foto: Petr Rubal

Úvod ale patřil Brnu, které se ve třetí minutě ujalo vedení a první třetinu vyhrálo na střely 15:8. „Začátek jsme zaspali,“ přiznal Daniel Kurovský. „Kometa nás celkem zaskočila. Dobře se pohybovala, všude jsme byli pozdě. Postupem času jsme se její hře vyrovnali a klíčový byl gól na 2:1 pět sekund před koncem první třetiny. Potom už to šlo jako po másle. Ve druhé se naše hra zlepšila a ve třetí jsme si hlídali výsledek,“ dodal.

„Klíčový byl gól na 2:1 pět sekund před koncem první třetiny. Potom už to šlo jako po másle. Ve druhé se naše hra zlepšila a ve třetí jsme si hlídali výsledek.“Třinecký útočník Daniel Kurovský

Právě Kurovský vyrovnal z dorážky svým premiérovým gólem v play off extraligy mužů. Předcházela tomu ale zahozená šance Schneidera, který přestřelil bekhendem prázdnou branku. „To byl jeden z klíčových momentů zápasu. I kdyby ale skóroval, myslím si, že bychom zápas zvládli,“ pokračoval.

Další dvě branky vypracoval Vrána a po jeho skvělých přihrávkách skórovali do odkryté branky Matěj Stránský a Martin Růžička. Ještě ve druhé třetině Oceláři odskočili dvěma využitými přesilovými hrami už na 5:1. Z úniku uspěl Kovařčík s bekhendovou kličkou a Freibergs se prosadil střelou od modré čáry.

Hosté snížili na začátku třetí třetiny v přesilové hře, ale Třinec v posledních dvou minutách zvýraznil výhru dvěma slepenými góly Kovařčíka a Marcinka. Na skvělý výkon z úvodního utkání navázal i gólman Kacetl, který v sérii kryl 56 z 58 střel. „Káca nám strašně pomáhá, i dnes chytil mnoho tutovek. Jsme rádi, že se mu takhle daří,“ podotkl Kurovský.

Oceláři vedou 2:0 na zápasy, série pokračuje ve středu a ve čtvrtek v Brně. „Nesmíme je podcenit,“ varoval Kurovský. „Brno bude hrát stejně. Bude čekat na přesilovky a snažit se nás dohrávat a vyvést z míry. Tohle si musíme pohlídat. Je potřeba dělat vše pro to, abychom si udrželi chladnou hlavu a nenechali se vyprovokovat,“ řekl Kurovský.

Třinec – Brno 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Kurovský (Hrňa, Marcinko), 20. Stránský (Vrána, Hrňa), 27. Růžička (Vrána, Stránský), 30. M. Kovařčík (Špaček, Gernát), 40. Freibergs (Hrňa, Vrána), 59. M. Kovařčík (Špaček, Kundrátek), 60. Marcinko (Rodewald, Gernát) – 3. Zámorský (Holík, Král), 47. Holík (Král, Mueller). Rozhodčí: Hodek, Obadal – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. Bez diváků. Stav série: 2:0.
Třinec: Kacetl – Gernát, Doudera, Jaroměřský, Musil, Kundrátek, Freibergs – Růžička, Vrána, Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – od 28. Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.