Oceláři nasázeli Spartě sedm branek, na ledě se i jiskřilo

Třinečtí hokejisté zvítězili ve šlágru kola na ledě pražské Sparty 7:4. Oceláři otočili zápas v rozmezí 19. až 28. minuty z 0:1 na 4:2, tři góly dali v přesilových hrách. Na ledě se i jiskřilo a vášně svých svěřenců krotil trenér Václav Varaďa.

Právě po zákroku na Petra Vránu vznikla ve 35. minutě hromadná strkanice. Archivní foto: Petr Rubal

Sparta otevřela skóre ve třetí minutě trefou Moravčíka, ale Oceláři na přelomu první a druhé třetiny otočili. Hrňa vyrovnal v přesilové hře střelou bez přípravy a Kundrátkova střela od modré čáry zaplachtila až do branky. Domácí upravili na 2:2 v početní převaze po individuální akci Chlapíka, ale Třinec brzy během 17 sekund odskočil dorážkou Růžičky a střelou Hrehorčáka z pravého kruhu.

„Až jsem překvapený, že se na začátku sezony hrál tak skvělý zápas. Podali jsme výborný výkon.“Martin Růžička

„Ty dva rychlé góly asi rozhodly. Ubránili jsme i hodně přesilovek Sparty, to nám také pomohlo,“ řekl Růžička. „Prvních deset minut měla Sparta více ze hry. Rozjížděli jsme se pomalu a dostali jsme rychlý gól, ale vždycky jsme dokázali reagovat a postupem času jsme se zvedali. Tým začal hrát, jak jsme chtěli. Dohrávali jsme hráče a byli jsme aktivní v útočném pásmu,“ doplnil třinecký asistent Marek Zadina.

Domácí v polovině zápasu snížili Vitouchem, který zakončil sólový únik přesně mezi betony Mazance. Třinecký gólman poté přepustil místo Kacetlovi. Dvoubrankový náskok rychle vrátil Ocelářům Musil, jehož střelu od levého mantinelu si domácí hráči srazili do branky sami. Ve 35. minutě se strhla po zákroku Mikliše na Vránu hromadná strkanice u střídačky Ocelářů, při které Varaďa odtahoval Kundrátka.

„Venca takových situací zažil hodně a myslím si, že to i lehce krotil,“ pousmál se Růžička. Kromě toho se pošťuchovali i v první třetině Hrehorčák s Buchtelem a Roman s Chlapíkem. „Střetly se dva týmy, které nechtěly prohrát. Byla tam spousta emocí a malých popichovaní, což nakonec vyústilo v šarvátky. Patří to k tomu. Až jsem koukal, kolik jich bylo. Je ale začátek sezony, každý má hodně energie. Na střídačce i v kabině jsme si říkali, že musíme udržet nervy na uzdě. Není to jednoduché, ale víme, že tyhle věci okolo nám zápas nevyhrají. Chtěli jsme se soustředit na svou hru,“ dodal.

Oceláři nepřipustili ve třetí třetině žádné velké drama. Nestrašil přesnou ranou z levého kruhu ke vzdálenější tyči zvýšil ve 49. minutě v přesilové hře na 6:3. Sparta kontrovala Thorellem při vyloučení Michala Kovařčíka, ale poslední slovo měl Hrehorčák při hře domácích bez brankáře.

„Až jsem překvapený, že se na začátku sezony hrál tak skvělý zápas. Podali jsme výborný výkon a góly padaly jak na běžícím pásu. Nevím čím to, takhle jsme to neplánovali,“ pousmál se Růžička. „Výborně jsme zahráli přesilové hry. Když jsme potřebovali, pomohli jsme si v nich. To nás dostalo na koně. Myslím, že na začátek sezony to byl super zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ dodal Zadina.

Třinec se v příštím utkání střetne doma s Kometou tuto neděli od 17.00.

Sparta Praha – Oceláři Třinec 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Moravčík (Dvořák, Chlapík), 24. Chlapík (Thorell, Jandus), 30. Vitouch (Moravčík, Polášek), 52. Thorell (Chlapík, Kaše) – 19. Hrňa (Růžička, Marcinko), 21. Kundrátek, 27. Růžička (Vrána, Doudera), 28. Hrehorčák (Roman), 31. Musil (Adámek, Nestrašil), 49. Nestrašil (Kundrátek, M. Kovařčík), 60. Hrehorčák (Roman). Rozhodčí: Kika, Pražák – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:3. Diváci: 5 973.
Třinec: Mazanec (30. Kacetl) – Kundrátek, Musil, Marinčin, Doudera, Adámek, Zahradníček, Jaroměřský – Růžička, Vrána, Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil – Roman, Marcinko, Hrehorčák – Hrňa, Dravecký, Kofroň.

Další zprávy z regionu