Oceláři nepouštěli Spartu do šancí a porazili ji i počtvrté v sezoně

Třinečtí hokejisté porazili Spartu Praha 4:1 a vyhráli všechny čtyři vzájemné zápasy v této sezoně bez ztráty bodu. Oceláři rozhodli ve druhé třetině, v níž odskočili góly Ondřeje Kovařčíka, Daniela Krenželoka a Petra Vrány na 3:0.

Oceláři si ve všech čtyřech zápasech poradili s obranou Sparty a celkově ji nasázeli 23 gólů. Foto: Petr Rubal

Na úvodní branku se čekalo do 29. minuty, než se prosadil tečí Kovařčík. Vedení zvýšili Krenželok střelou z levého kruhu a Vrána v oslabení ze sólového úniku. Sparta snížila ve 44. minutě v přesilové hře, v níž překonal Kacetla střelou od modré čáry Matuškin. Ve stejné herní situaci ale nepřipustil další drama Růžička ranou ze své parkety v levém kruhu k bližší tyči.

„Byl to těžký zápas, Třinec hrál výborně. Nepustil nás téměř k ničemu.“Brankář Sparty Július Hudáček

„Hráli jsme zodpovědně, dobře v defenzivě a využili jsme šance, co jsme měli. Nakopl nás první gól, pak jsme pokračovali v super výkonu. A když měli nějakou šanci, tak nás Ondra (Kacetl) podržel,“ uvedl střelec vítězného gólu Krenželok, jehož trenéři povolali na místo tří obránců, kteří odletěli na olympijské hry v Pekingu.

Třinec celkově postrádal kvůli reprezentačním povinnostem pět hráčů, navíc je zraněný Hrňa a posila Bakoš se k týmu připojí až během víkendu. „Musíme bojovat a jsme rádi za každou příležitost. Na ledě necháváme všechno, abychom každý zápas vyhráli a samozřejmě se ukázali. Je to pro nás šance a taková nenaskýtá každý den,“ řekl Krenželok za hráče, které si Třinec vytáhl z Frýdku-Místku.

Oceláři ubránili i v kombinované sestavě nejproduktivnější útok extraligy. „Byl to těžký zápas, Třinec hrál výborně. Nepustil nás téměř k ničemu,“ uznal brankář Sparty Július Hudáček. „První třetinu jsme ještě hráli dobře a tak, jak se hraje klasicky venku. Čekali jsme na brejky a drželi jsme se dobře do prvního gólu, potom jsme se rozsypali,“ doplnil.

Třinec vede po 45 odehraných zápasech extraligu s 97 body. Druhý Hradec Králové jich má o sedm méně. Další utkání odehraní Oceláři v úterý na ledě Karlových Varů.

Třinec – Sparta Praha 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 29. O. Kovařčík (Nestrašil, Doudera), 35. Krenželok (O. Kovařčík, Teper), 38. Vrána, 53. Růžička (Marcinko, Nestrašil) – 44. Matuškin (Thorell). Rozhodčí: Hradil, Šír – Gerát, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Třinec: Kacetl – Adámek, Doudera, Zahradníček, Jaroměřský, Teper, Krenželok – Růžička, Vrána, Hrehorčák – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil – Svačina, Marcinko, Chmielewski – Dravecký, Szturc, Kofroň – od 53. navíc Ramik. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.