Oceláři neprotáhli neprůstřelnost a v Českých Budějovicích prohráli

Třinečtí hokejisté podlehli v Českých Budějovicích 4:5 v prodloužení. Oceláři, kteří předchozí tři vzájemné zápasy sezony vyhráli se skóre 8:0, ani jednou nevedli. Dotahovali ztrátu 0:2, 1:3 a 3:4.

Marek Mazanec chytá v reprezentační formě. Patří k třem nejlepším gólmanům v úspěšnosti zásahů (93,6) a průměru inkasovaných branek (1,65). Ilustrační foto: Petr Rubal

Třinec i v součtu s minulou sezonou udržel v souboji s Motorem čtyři čistá konta v řadě. Tentokrát ale nabral už ve dvanácté minutě dvoubrankové manko po rychlých protiútocích domácích. „Neměly by se nám stávat špatné úvody. Když soupeře pustíte do vedení, stojí spoustu sil, abyste se vrátili do zápasu,“ řekl asistent trenéra Marek Zadina.

„Dvě třetiny byly hodně živelné, dělali jsme věci, které jsme nikdy nedělali, jako třeba špatná střídání. Kluci nebyli soustředění a byli za to potrestaní. Ale vyplynulo to ze hry, ze zápalu, v jakém jsou.“Marek Zadina

Kontaktní branku vstřelil Erik Hrňa z dorážky v přesilové hře, ale při jeho vyloučení České Budějovice znovu odskočily. V další početní výhodě snížil Martin Růžička střelou z levého kruhu a Aron Chmielewski vyrovnal v polovině zápasu bekhendovým blafákem z trestného střílení. Domácí ale potrestali ve 35. minutě přestupek za příliš mnoho hráčů na ledě a znovu vedli.

„Dvě třetiny byly hodně živelné, dělali jsme věci, které jsme nikdy nedělali, jako třeba špatná střídání. Kluci nebyli soustředění a byli za to potrestaní. Ale vyplynulo to ze hry, ze zápalu, v jakém jsou. Samozřejmě by se to nemělo stávat. Na druhou stranu musím říct, že za stavu 2:0 a 3:1 kluci nic nezabalili. Až v poslední třetině už to byla hra, kterou jsme chtěli a kterou běžně předvádíme,“ hodnotil Zadina.

Za začátku třetí třetiny vyrovnal Miloš Roman behkendem z mezikruží. Další gól padl až v čase 64:17, kdy rozhodl dorážkou ze skrumáže Valský. Oceláři tak prohráli po sérii čtyř výher.

Další utkání odehrají tuto neděli, kdy hostí Plzeň od 15.00.

České Budějovice – Třinec 5:4 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Vondrka (Beránek, M. Hanzl), 12. Koláček (Chlubna, Percy), 22. M. Hanzl (Pech, Štencel), 35. M. Hanzl (Percy, Štencel), 65. Valský (Štencel, Pech) – 17. Hrňa (Růžička, Doudera), 29. Růžička (Doudera, Vrána), 31. Chmielewski z trestného střílení, 43. Roman (Dravecký). Rozhodčí: Hradil, Pilný – Frodl, Bohuněk. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Diváci: 1000 (omezený počet).
Třinec: Mazanec – Marinčin, Doudera, Kundrátek, Musil, Adámek, Jaroměřský – Růžička, Vrána, Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Nestrašil – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Kofroň. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.