Oceláři odstartovali letní přípravu, kondici mají slušnou

Oceláři mají za sebou první ostrý týden společné přípravy, ve kterém podstoupili i vstupní testy. Kondičního trenéra Marka Gryce potěšilo, že se na hráčích nepodepsala vládní omezení a že jsou fyzicky na slušné úrovni.

Třinečtí hokejisté se připravují i v posilovně. Foto: Petr Rubal

„Výsledky kondičních i silových testů jsou podobné jako minulý rok ve stejné fázi přípravy. Rozdíly jsou minimální. Mám radost, že kondice hráčů neutrpěla ani ve ztížených podmínkách k tréninku. Pomohlo ale, že se kluci z vlastní iniciativy udržovali v domácím prostředí,“ uvedl Gryc.

„Výsledky kondičních i silových testů jsou podobné jako minulý rok ve stejné fázi přípravy.“Kondiční trenér Ocelářů Marek Gryc

Hokejová sezona skončila zhruba v polovině března, tedy o měsíc a půl dříve než v předchozích dvou letech, kdy Oceláři dokráčeli až do finále.

„I tak kluci moc volna neměli, jsou zvyklí na každodenní pohyb. Navíc jsem z nich cítil rozpaky. Když loni vyhráli titul, byli za odpočinek rádi. Vypnuli hlavu. Tentokrát to bylo jiné. Sezona neskončila na ledě, ale zasáhla vyšší moc v době, kdy soutěž měla gradovat. Vždy pracujeme na kondici tak, aby měli hráči v play off co nejlepší formu a snesli velkou zátěž. Teď ale zůstali ze dne na den v podstatě bez pohybu,“ vysvětlil.

I proto se na Gryce často obraceli. „Poradil jsem jim, jaká cvičení jsou v této fázi vhodná a která můžou provádět doma nebo na zahradě. Zaměřili jsme se na mobilitu, posílení hlubokého stabilizačního systému i nápravu těla, protože byli kluci po sezoně obouchaní. I když bylo tohle dobrovolné, většina hráčů si je plnila. Trvalo to asi měsíc, poté jsme začali se společnou přípravou,“ upřesnil.

Kádr v přípravě rozdělili na tři části. První skupinku tvoří převážně mladí hráči, kteří žijí v Třinci a okolí. „Je nás přesně deset, dodržujeme dvoumetrové rozestupy a veškerá hygienická nařízení,“ řekl Gryc.

Dodal, že trénují stejné věci jako obvykle v této fázi přípravy. „Silový trénink si může odjet každý sám. Jedinou změnou v náplni tréninků je, že ho nezpestřují žádné hry. Běžně je využíváme, například fotbal. U toho si kluci odpočinou a přitom trénujou. Ale kontakt je (do 11.5.) vyloučen,“ pokračoval.

Druhá skupina se připravuje individuálně v prostředí svých domovů. „Plní plán, který jsme jim stanovili a připojí se k nám začátkem června. Poslední parta má své kondiční trenéry,“ upřesnil Marek Gryc.

Další zprávy z regionu