Oceláři ovládli derby a extraligu po první čtvrtině vedou

Třinečtí hokejisté zakončili výhrou 4:1 ve Vítkovicích první čtvrtinu základní části, po které jsou s 31 body v čele tabulky. K vítězství v derby nasměrovali Oceláře Marko Daňo a Tomáš Kundrátek, kteří si připsali shodně gól a přihrávku.

Třinec napodobil třemi tituly v řadě Vsetín z konce 90. let. Ilustrační foto: Petr Rubal

Oceláři otevřeli skóre sedmnáct sekund před koncem úvodní třetiny střelou Ondřeje Kovařčíka zpoza pravého kruhu. „Ze začátku na nás Vítkovice vletěly, hrály agresivní hokej, nám se to ale povedlo skvěle ustát,“ oddechl si Kundrátek a vyzdvihl brankáře Mazance. „V první třetině se musel hodně otáčet a čapat puky. Chytal opravdu skvěle. Hodně důležitá byla i první branka, dostala nás nahoru,“ dodal.

„Za výsledek a tři body do tabulky jsme hodně rádi, i když předvedený výkon nebyl z naší strany tak dobrý, jak bychom si v derby představovali.“Václav Varaďa

Vítkovice měly v prostřední části střeleckou převahu (13:4), ale udeřilo na druhé straně. Kundrátek použil obránce soupeře jako clonu a z mezikruží zvýšil. Domácí v polovině utkání snížili z dorážky, ale třetí třetina patřila Třinci. Daňo vrátil týmu ve 45. minutě pohledným manévrem dvougólové vedení a po jeho dobrém napadání potrestal špatnou rozehrávku soupeře Roman.

„Za výsledek a tři body do tabulky jsme hodně rádi, i když předvedený výkon nebyl z naší strany tak dobrý, jak bychom si v derby představovali. Někdy hrajeme moc hezky a body nejsou, jindy je to zase naopak,“ řekl k utkání třinecký trenér Václav Varaďa.

Oceláři odstartovali ve Vítkovicích sérii venkovních utkání – v pátek hrají v Českých Budějovicích, v neděli v Plzni a v úterý v Litvínově.

Vítkovice – Třinec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Chlán (Gewiese, Stehlík) – 20. O. Kovařčík (Doudera, Adámek), 24. Kundrátek, 45. Daňo (Kundrátek), 49. Roman (Daňo). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5325.
Třinec: Mazanec – Kundrátek, Musil, Marinčin, Doudera, Adámek, Jaroměřský – Růžička, Vrána, Daňo – O. Kovařčík, Roman, Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Šedivý – Kofroň, Szturc, Hrehorčák – Dravecký. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.