Oceláři porazili Kladno s Jágrem v sestavě a vyhráli i derby

Třinečtí hokejisté vyhráli oba zápasy před reprezentační přestávkou, Kladno porazili 2:0 a Vítkovice 2:1. Pod tři ze čtyř gólů se podepsal asistencí Andrej Nestrašil a derby sledovala ve Werk Areně nejvyšší návštěva sezony (4721).

Třinecký obránce Marian Adámek brání Jaromíra Jágra. Foto: Petr Rubal

Kladno odolávalo v Třinci do 32. minuty, v níž se prosadil v přesilové hře ze své parkety střelou z levého kruhu Růžička. Pojistku přidal v oslabení ze sólového úniku Hrehorčák. Mužstvo podržel opět Mazanec, který chytil 17 střel a připsal si čtvrtou nulu v sezoně. V této statistice je stejně jako v úspěšnosti zásahů (93,97 procent) nejlepším gólmanem v lize.

„Byl to zápas bez nějakých velkých šancí, takový urputný. Oba týmy dobře blokovaly střely, bylo to o jednom gólu. Ten jsme dali ve druhé třetině, a to nám pomohlo,“ uvedl Martin Růžička, který prošel v mládeži Kladnem. To přijelo do Třince i s Jaromírem Jágrem v sestavě. „Neskutečné, že s námi dokáže ještě ve 49 letech takhle zápasit. Připravil nějaké šance, sám mohl (za stavu 1:0) dát gól. Pro obránce to nebylo nic jednoduchého, protože Džegr je obrovský a ještě k tomu má tu dlouhou hůl,“ dodal.

Třinec skóroval v derby jako první, ale rozhodčí gól Marinčina neuznali pro nedovolené bránění Daňa brankáři Stezkovi. Následnou přesilovou hru využil Solovjov. Oceláři otočili díky gólům obránců. Brzy vyrovnal po vyhraném buly Musil, který ve svém dalším střídání trefil tyč. Vítězný gól si připsal Zahradníček, který se prosadil bombou zpoza pravého kruhu.

„Bylo to těžké utkání, Vítkovice hrály dobře. Podle mě byla klíčová naše výborná hra ve středním pásmu. Stálo ale při nás i štěstí, Vítkovice měly nějaké tyčky (Bondra, Marosz) a Ondra (Kacetl) chytal výborně,“ uvedl Jan Zahradníček, který dal v extralize gól podruhé a téměř po dvou letech.

Přiznal, že v závěru celý tým vyděsilo, když gólman Kacetl zakončoval při power play soupeře přes celé kluziště do prázdné branky. Trefil ale nejbližšího hráče Bernovského, který následně minul třineckou klec.

„Zatrnulo nám,“ souhlasil asistent trenéra Marek Zadina. „Vyvedla nás z míry a tempa přesilovka soupeře, ze které jsme inkasovali. Vypracovali jsme si pak ale spoustu střeleckých i brankových příležitostí. Potřebovali bychom z toho skórovat, abychom soupeři odskočili alespoň na dva góly a měli bychom tak zápas klidnější. V globálu jsme byli lepší a tři body jsme si zasloužili.“ dodal.

Třinečtí hokejisté vedou extraligu o pět bodů před Hradcem Králové. Další zápas odehrají 19. listopadu v Liberci. Nyní je na programu reprezentační přestávka, z týmu Ocelářů byli nominování Miloš Roman a Marko Daňo do slovenského výběru.

Třinec – Vítkovice 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Musil (Nestrašil), 32. Zahradníček (Růžička, Nestrašil) – 9. Solovjov (Svačina). Rozhodčí: Hejduk, Staňo (SR) – Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 4721.
Třinec: Kacetl – Marinčin, Doudera, Michálek, Musil, Zahradníček, Jaroměřský, Adámek – Růžička, Vrána, Daňo – Kofroň, Nestrašil, Šedivý – O. Kovařčík, Roman, Hrehorčák – Dravecký, Szturc, Chmielewski.

Třinec – Kladno 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávka: 32. Růžička (Nestrašil), 53. Hrehorčák. Rozhodčí: Šír, Kubičík – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4314.
Třinec: Mazanec – Marinčin, Doudera, Adámek, Musil, Zahradníček, Jaroměřský, Michálek – Růžička, Vrána, Daňo – O. Kovařčík, Nestrašil, Šedivý – Kofroň, Roman, Hrehorčák – Dravecký, Szturc, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.